Suurbritannias Ida-Inglismaal
Worcestershire's müüdi oksjonil maha koobaselamu, mille lõpphind oli 100 000
naelsterlingit ehk 2,3 miljonit krooni.
Oksjon kujundes väga populaarseks ürituseks. Kinnisvarafirma Halls Estate Agents oli elamu alghinnaks määranud 25 000 naelsterlingit ehk pea 600 000 krooni ning oksjonile registreeris end umbes 50 huvilist, kirjutas Rootsi majanduportaal e24.se.
Looduslikul liivakivist koopal on olemas aknad, kamin, välisuks, elutuba ja magamistuba, teisalt aga puuduvad veesüsteem ja elekter. BBC andmeil ostis elamu üks naabritest, kes tahab koobast säilitada selle algsel kujul.
Uudisteagentuuri AFP andmetel on piirkonnas veel umbes 50 sarnast koobast, mis kõik on kaevatud 18. sajandi lõpus. Vastmüüdud elamus ei olnud keegi elanud 1940. aastate lõpust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Elamu juurde kuulus ka viis aakrit ehk veidi üle 2 hektari maad.
Seotud lood
Teadlikkuse tõus energiatõhususe osas on viimase 20–30 aasta jooksul teinud läbi märkimisväärse arengu. Kui sajandivahetuse eel piirduti sageli üksikute töödega, näiteks akende vahetamisega, siis tänapäeval lähenetakse hoonete uuendamisele terviklikult – alates välispiirete soojustamisest kuni nutikate tehnosüsteemideni. Termopilt OÜ juhi Toomas Rähmoneni sõnul on aastatega kogunenud palju väärtuslikku kogemust, mis aitab rekonstrueerimist teha järjest läbimõeldumalt ja tõhusamalt.