Viisitamm lubas Pärnusse 17korruselise hoone ehitada

Pärnu linnapea Mart Viisitamm muutis
Pärnusse kõrghoonete ehitamise kauplemisobjektiks ja lubas Port Artur Grupil
südalinna 17korruselise hoone püstitada.

Läinud aastal korraldas Port Artur Grupp endise REVi territooriumi hoonestamiseks rahvusvahelise arhitektuurikonkursi, mille võitis Itaalia arhitektide töö “Flood”. Võidutöö kohaselt ehitatakse Lai 10 territooriumile ligi 70 000 ruutmeetri suurune 17korruseline vabaaja- ja kaubanduskeskus, kirjutas Pärnu Postimees.

Keskusesse on planeeritud kaubandus-, büroo- ja äripinnad, toitlustusasutused, ööklubid, restoranid, baarid, kino- ja multifunktsionaalsed saalid, samuti 150kohaline hotell ja parkimiskohad kuni 650 autole.

17korruseline kõrghoone oli arhitektide ja ärimeeste soov, kehtiv detailplaneering seda ette ei näinud. Ehkki Pärnu linnavolikogu liige Elmar Lepp on juba ammu tahtnud, et Pärnus vaieldaks selgeks, kuhu ja kui kõrgeid hooneid võib ehitada, pole ühtegi dokumenti vastu võtta suudetud.

Viisitamm muutis kesklinna 17korruselise hoone ehitamise lubamise kauplemisobjektiks. “Linnal ei ole midagi selle vastu, et kesklinna jõe äärde selline maja võiks kerkida,” ütles linnapea. “Tõenäoliselt arvab sama ka volikogu.”

Viisitamm möönis, et ühe kõrghoone lubamine avab tee teistele ning 17korruseline maja muudab oluliselt praegust linnapilti. Seni on Pärnusse lubatud ehitada kaheksakorruselisi hooneid, Esplanaadi 10 soovitakse rajada kümnekorruselist maja.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed