Valmis Kuressaare promenaadi eskiisprojekt

Kuressaare linnavalitsus tellis
arhitektibüroo KOKO Arhitektid OÜ-lt Tori jõe äärse merepromenaadi
eskiisprojekti.

Kuressaare jahisadama ja GO Spa lähistel kerkivate kortermajade taha rajatav merepromenaad hakkab kulgema mööda mereäärt jahisadama juurest kuni Tori sillani, kirjutas saarlaste päevaleht Oma Saar.

Promenaadi pikkus on ca 250 meetrit ja laius 30 meetrit.

"Tänase jahisadama kant oli kunagi roostikus asuv nurgatagune kalurionnide ja linnalaste savileiukohtadega. Ka praegu on seal tajutav seesama nurgatagune iseloom - privaatne ja peidetud. Selle privaatse tunde edasikandmine on antud projektis üks olulistest aspektidest, et tasakaalustada avaliku ruumi avarust ning anda jalutajale võimalus privaatseks olemiseks," öeldakse eskiisprojekti seletuses.

Promenaadi valgustus tuleb madal ja sume. Promenaadiäärsed istumiskohad on lihtsad betooni sisse süvistatud puidust pinnad, mida on võimalik sarnaselt rannatoolidele muuta lamamistoolideks. Mere ja jõe ääres on istumiseks paigaldatud mere poolt randa uhutud palgid.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles Oma Saarele, et promenaadi ehitamine tuleb kõige varem päevakorda järgmisel aastal. Võrreldes möödunud aastal Raiekivi säärel valminud promenaadiga on selles rajatises rohkem detaile ning tehnilist keerukust.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed