6. juuni 2007

Valmis Kuressaare promenaadi eskiisprojekt

Kuressaare linnavalitsus tellis arhitektibüroo KOKO Arhitektid OÜ-lt Tori jõe äärse merepromenaadi eskiisprojekti.

Kuressaare jahisadama ja GO Spa lähistel kerkivate kortermajade taha rajatav merepromenaad hakkab kulgema mööda mereäärt jahisadama juurest kuni Tori sillani, kirjutas saarlaste päevaleht Oma Saar.

Promenaadi pikkus on ca 250 meetrit ja laius 30 meetrit.

"Tänase jahisadama kant oli kunagi roostikus asuv nurgatagune kalurionnide ja linnalaste savileiukohtadega. Ka praegu on seal tajutav seesama nurgatagune iseloom - privaatne ja peidetud. Selle privaatse tunde edasikandmine on antud projektis üks olulistest aspektidest, et tasakaalustada avaliku ruumi avarust ning anda jalutajale võimalus privaatseks olemiseks," öeldakse eskiisprojekti seletuses.

Promenaadi valgustus tuleb madal ja sume. Promenaadiäärsed istumiskohad on lihtsad betooni sisse süvistatud puidust pinnad, mida on võimalik sarnaselt rannatoolidele muuta lamamistoolideks. Mere ja jõe ääres on istumiseks paigaldatud mere poolt randa uhutud palgid.

Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp ütles Oma Saarele, et promenaadi ehitamine tuleb kõige varem päevakorda järgmisel aastal. Võrreldes möödunud aastal Raiekivi säärel valminud promenaadiga on selles rajatises rohkem detaile ning tehnilist keerukust.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688