Järgmise aasta märtsis valmib Tallinnas esimene maja, mille korteriomanikel on pidev virtuaalne juurdepääs oma kodule ja võimalus ka kodust eemal olles sisse ja välja lülitada kütet, valgustust ja palju muudki, kirjutas Eesti Päevaleht.
Selliste automaatsete süsteemide kasutamise idees ei ole Landscape Investi projektijuhi Märt Mathiseni sõnul iseenesest midagi uut. Tänapäeval on enamikus moodsates büroohoonetes ja eramutes automaatne kütte- ja ventilatsioonisüsteem. “Kui varem oli probleemiks, et kõik need süsteemid on erinevad ja nende kasutamiseks on tarvis erinevaid juhtimisseadmed, siis meie eesmärgiks oli kõik need integreerida ühte süsteemi,“ selgitas Mathisen. Lisaks saab inimene kodunt väljas olles soovi korral veebi vahendusel oma elamisel silma peal hoida.
“Tehnoloogiliselt on kogu süsteem sama turvaline kui internetipank,“ kummutas Mathisen võimaluse, et arvutisse satuks kellegi koduga manipuleerima viirused või kräkkerid.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 17:01
Rasketehnika turul loeb üha vähem ostuhind ja üha rohkem partneri võimekus
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele