Sel suvel lammutatakse 1962. aastal ehitatud Mustamäe vanim hoone, mis on tuntud ka Tallinna Tehnikaülikooli teise ühikana, vahendas postimees.ee.
"Ühiselamu oli nii amortiseerunud, et seda ei olnud mõtet enam remontida," selgitas TTÜ ehitusosakonna projektijuht Hille Uus. Tema sõnul ehitab tehnikaülikool vana ühiselamu asemel uue, mis peaks valmima juba järgmise aasta sügiseks.
"Kohti on uues ühiselamus enam-vähem sama palju kui vanas, ainult senine kasarmusüsteem asendub korterisüsteemiga," selgitas Hille Uus.
Vahetult enne lammutamist, 30. juunil toimuvad 45 aastat tipikaid karmide Eesti ilmastikuolude eest kaitsnud ja lugematute tudengielu momentide tunnistajaks olnud ühika mälestuspidustused.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.07.26, 12:47
Miljonitesse ulatuv risk: miks ujula katus vajab tavapärasest teistsugust lähenemist
Eestis rajatakse ja planeeritakse järjest uusi veekeskusi. Ometi projekteeritakse ka täna lahendusi, mille nõrgad kohad on varasemates ujulates juba välja tulnud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele