12. juuni 2007

Ekseko teeb sigade revolutsiooni Tarvastus

Tarvastu vallas on 4500 inimest ja 25 000 siga. Plaan ehitada valda veel üks sigala ja tuua juurde 4600 põrsast on põrkunud kohalike elanike vastuseisule.

Põlva Peekon OÜ (omanik ASEkseko)tahab Laane lüpsifarmist Suislepa külas ehitada valla kuuenda sigala, kirjutas Maaleht.

Mures on aga ettevõtjad, kes on lähikonda rajanuds spordilaagri. Ka Kärstna inimesed räägivad tõsimeeli end asotsialiseerumise ohust - pidevas sigalahaisus elades imbuvad riided haisust läbi.

Keskkonna kaitsja Ülle Kuldkepp leidis seadustele viidates, et sigala arendajatel tuleks ära oodata, mil Tarvastu valla üldplaneering valmis saab. Ent valla teemaplaneering oleks ASEkseko arendusdirektori Andres Veide arvates vaid ettekääne protsessi venitamiseks - valla suurust arvestades pole kuidagi võimalik väita, et sigu on juba liiga palju.

Veide sõnul on Ekseko tegevus kooskõlas Tarvastu valla arengukavaga 2005-2010, mis rõhutab valla huvi, et tühjad põllumajandushooned taas kasutust leiaks ja töökohti juurde tuleks.

"Kui keegi on soetanud endale kinnisvara lauda kõrvale ja sinna investeerinud, siis on see paraku soetaja otsus," lisas arendusdirektor.

Suislepa inimesed otsustasid, et nemad Laane farmi keskkonna mõju hinnangu aruannet heaks ei kiida ning ootavad otsust Viljandi keskkonnateenistuselt.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688