Riigikogu tahab ehitada Toompeale maa-aluse parkla

Leevendamaks riigikogu liikmete ja selle
külaliste parkimisprobleeme, tahab riigikogu kantselei ehitada Toompea lossi
kõrvale Kuberneri aeda maa-aluse parkla, mis linna muinsuskaitsejuhi hinnangul
on aga lubamatu, kirjutas postimees.ee.

Maa-aluse parkla rajamine tähendab suure tõenäosusega seda, et 1930ndatel oma praeguse näo saanud Kuberneri aed ja vähemalt suure osa sealsetest vanadest puudest tuleks üles kaevata. Riigikogu pressitalituse juhataja Aivar Jarne ütles, et Toompea lossi ees on praegu 74 parkimiskohta, kuid lisaks riigikogu liikmetele on vajadus seal parkida ka riigikogu külalistel. Riigikogus on 101 saadikut ning üle saja töötaja teenib leiba parlamendi kantseleis.

Jarne sõnul on parkimisprobleemi leevendamiseks kaalutud mitut varianti ning maa-aluse parkla rajamise idee on üks paljudest. Samas ei osanud ta eile nimetada, millised on teised võimalikud lahendused.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti muinsuskaitseosakonna juhataja Boris Dubovik ütles, et on kategooriliselt vastu ideele rajada ajaloolisse Kuberneri aeda maa-alune parkla.

"On arheoloogiliselt tõestatud, et see ei ole tühi maa," lausus Dubovik. "Lisaks võib mahukas kaevamine seal ohustada nii linnamüüri, lossi lõunaseina kui lähedal olevat Pika Hermanni torni."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed