Eastern Europe Real Estate Investment Trust
tegevjuht Ain Kivisaar kirjutas tänases Äripäevas, et lääneriikide aastakümnete
pikkusele kogemusele tuginedes peaks keskmine töötaja suutma oma kuupalgaga osta
ühe ruutmeetri elamispinda.
Tallinnas kehtis see viimati veel 2002. aastal.
Analüütikute hoiatustele vaatamata on nõudlus ja selle mõjul ka hinnad turul jätkuvalt kasvu ennaktempos, ületades sobiliku näitajat tänaseks üle kahe korra, kirjutas Kivisaar.
Lätis muudavd keskmise palga väiksus ja elamispindade veelgi kõrgem hind suhtarvu Eestist omakorda kõrgemaks. Arenevatel turgudel nagu Bulgaaria, Rumeenia või Gruusia on elanike dala sissetuleku tõttu sama koefitsent müstilises kõrgustes, Venemaa suurlinnadest rääkimata.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pikemalt tänase Äripäeva arvamusküljel.
Seotud lood
2016. aastal eraldati OSRAMist traditsiooniliste valgusallikate äri ning sündis uus kaubamärk LEDVANCE. Ettevõtte portfellis olid peamiselt tooted, mille tulevik Euroopas oli regulatsioonide tõttu sisuliselt ette määratud. Traditsioonilised valgusallikad sisaldasid keskkonnale ohtlikke aineid ja nende energiatõhusus jäi uutele nõuetele jalgu. Algas globaalne LED-teholoogiale üleminek.