Kaliningradi kinnisvaraturg pakub häid võimalusi

Kaliningradi kinnisvaraturg on hetkel väga
aktiivne, olles samas seisus, mis oli Eestis umbes kolm aastat tagasi, kirjutas
Äripäev.

Arendatavad projektid on enamasti juba projektifaasis müüdud ja hinnatase on keskmiselt 800-1200 eurot elamispinna ruutmeetri kohta. Tänu suurele nõudlusele on kinnisvaraostjad nõus maksma soetatava kinnisvaraobjekti eest täishinna juba broneerimisfaasis.

Põhjamaade investoritele on meeldiv uudis ka see, et nüüdsest on Kaliningradis Hansapanga filiaal, kuigi sealne panga- ja laenupoliitika pole nii liberaalne kui näiteks Eestis. Hetkel kõiguvad pangaintressid 9-14% aastas, mis tingib ka selle, et Kaliningradis sooritatakse valdav osa kinnisvaratehingutest ilma pangalaenuta.

Kaliningradi investeerides on peamisteks riskideks sealne keerukas juriidiline asjaajamine ja suhteliselt konservatiivne pangapoliitika. sealsel kinnisvaraturul tegutsedes on väga tähtis omada häid ja usaldusväärseid äripartnereid, kes oleksid kursis kohaliku turusituatsiooni ja juriidilise asjaajamise korraldusega.

Kaliningradi kinnisvaraturul on teisigi Eesti kinnisvaraarendajaid. Eestlastel on Venemaal äri ajades endiselt heaks eeliseks vene keele oskus ja sealse kultuuri tundmine.

Õnneks ei vasta tõele müüt, et pärast 26. aprilli sündmusi peaks eestlane Venemaal äri tehes tundma ennast kamikazena.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed