Sajandivahetusest pärit kahetoalist
korterit Stockholmis Odengatanil, mille turuväärtus on 3 miljonit Rootsi krooni
(5,1 miljonit Eesti), pakutakse lihtsa hinnaga 1 Rootsi kroon ehk 1,7 Eesti
krooni.
Müüjad korterit nii odavalt siiski müüa ei kavatse, kirjutas Rootsi majandusportaal di.se.
"Ei, oleme igas müügiinfo allikas teatanud, et tegu on peibutushinnaga," ütles kuulutuse avaldanud maaklerfirma Widerlöv & Co kinnisvaramaakler ja osanik Hans Moberg.
Rekordmadalat välja hõigatud hinda peetakse hoopis arutelu algatajaks, millega loodetakse lõpetada Stockholmi maaklerite seas levinud peibutushindade kasutamine. Ettevõtte eesmärk on panna ka teised kasutama kuulutusi, kus on märgitud madalaim aktsepteeritav hind, mis on müüjale siduv.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Praegu on pigem reegel kui erand see, et Stockholmi kesklinna korterite lõpphinnaks kujuneb esialgsest 20-40% kõrgem hind.
Moberg on kolm aastat ilma peibutushinnata müünud kortereid Stockholmist põhjapool Uppsalas ning leiab, et selline muudatus oleks võimalik ka pealinnas.
Seotud lood
10.-12. oktoobril toimub Tartus mess Ehitus ja Sisustus, millest võtab tänavu osa 70 ettevõtet, kelle tegevusvaldkonnad ulatuvad üldehitusest kuni sisustamiseni välja. Tulenevalt aastaajast pannakse palju rõhku energiasäästlike lahenduste tutvustamisele, kuid esitletakse ka sisustustrende. Eraldi väljapanek on pühendatud saunamajadele.