Maavalitsus lõpetab kinnisvaraturu narrimise

Saare maavalitsus tõstab maavalitsuse
hoones rendile antud äripindade rendihindu, mis on seni olnud võrreldes
Kuressaare kesklinnas küsitavate rendihindadega kordi madalamad, kirjutas Oma
Saar.

„Meie majas kehtivad praegu kümme aastat tagasi paikapandud rendihinnad, mida ei ole vahepeal muudetud,” ütles maavanem Toomas Kasemaa.

Saare maavalitsuse rentnikud maksavad ruutmeetri eest 70 krooni, kõrval asuvates ärihoonetes ulatuvad rendihinnad aga 250–350 kroonini ruutmeetri eest. „Kesklinna rendihindades ei saa olla viiekordset vahet, see on juba ebaaus konkurents,” märkis Kasemaa. Ta lisas, et riigi vara peaks eraettevõtjate kasutuses olema turuhinnaga, sest vastasel juhul tegutsevad nende ruumide rentnikud sisuliselt riigi dotatsioonil.

Kinnisvaraturu maksimumhindasid maavalitsus oma rentnikele kehtestama ei hakka, hinnad jäävad suurusjärku 200 krooni ruutmeeter.

Toomas Kasemaa ütles, et tõenäoliselt 2009. aastal peab üks praegustest rentnikest oma ruumidest loobuma, kuna maavalitsus vajab ruume klienditeeninduseks, mis hakkab tegelema perekonnaseisutoimingute ja haigekassateenusega.

Saare maavalitsuse peamaja esimesel korrusel tegutsevad rentnikena Saaremaa Apteek, ilusalong Kuldne Juus ja käsitööpood.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed