Rakvere käivitas ajaloo esimese maadevahetuse

Rakvere linnavolikogu andis heakskiidu
tehingule, mille käigus annab Gunnar Tõnning talle kuuluva krundi Vallimäe tee 1
linnale ja saab vastu Mõisavälja tee 4a krundi hoonestusõiguse.

Vallimäe kinnistu suurus on 593 ruutmeetrit, Mõisaväljal asuval aga 1597 ruutmeetrit, kirjutas Virumaa Teataja.

Rakvere linn on algatanud Vallimäe tee 5 kinnistu ja seda ümbritseva ala detailplaneeringu ning tellinud selle maa-ala heakorraprojekti, mis näeb ette, et kinnistu Vallimäe tee 1 jääb hoonestamata. Gunnar Tõnningul oli aga soov oma kinnistule ehitama hakata ja nii saigi maade vahetamine alguse.

Rakvere volikogu esimees Mihkel Juhkami ütles, et linnal on võimalik minna maadevahetuse teed või kasutada muinsuskaitsealal eelisostuõigust. "Maadevahetus on linna jaoks ilmselt soodsam," tõdes Juhkami.

Volikogu liige Rainer Miltop avaldas arvamust, et Vallimäe krundi väärtus on ilmselt suurem kui Raja poe taga oleval maatükil.

Rakvere linn on agressiivset maapoliitikat seni väga vähe ajanud. Linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ütles, et seni on vaid korra kasutatud eelisostuõigust, et omandada umbes kolmandik praeguse Parkali parkla maa-alast.

Volikogu liige Matti Jõe arvas, et linnaplaneerimise seisukohalt oleks hädavajalik saada linna omandisse ka järgmine krunt Tõusu tänava ääres, mida praegu parklana kasutatakse.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed