26. jaanuar 2007

Põllule rajatud küla ähvardab liigvees laguneda

Tartu lähedale Ülenurme lennuvälja kõrval asuvasse Aasa elurajooni ehitatud kümned uuselamud võivad liigvee tõttu juba lähiaastatel laguneda, sest vald unustas maakuivendus-süsteemid, kirjutas Eesti Päevaleht.

Mitmed majamüüjad tunnistasid, et müüvad maja kõlbmatute elutingimuste tõttu: kas puuduvad korralikud ligipääsuteed või on maja suure osa ajast vees.

Endise Ülenurme vallavanema Anti Kalveti sõnul asub kokku 148 maja suuruseks plaanitud Aasa elurajoon endisel liigniiskel põllumaal. Aastate eest oli seal toimiv kuivendussüsteem, mis aga elamurajooni ehitamiseks vajalike kommunikatsioonide paigaldamisel ära lõhuti, Kalveti sõnul ei pannud vald 2001. aastal kehtestatud detailplaneeringuga arendajale ka uue drenaaži rajamise kohustust.

Enamiku Aasa elurajooni majade vundamentide ehitamisel on kasutatud fibroplokke, mis imab Eesti maaülikooli maaehitus-osakonna ehitusmaterjalide lektori Mihkel Kiviste sõnul suurepäraselt niiskust ja vett. “Kui vundament on suure osa ajast vees ja sellel on puudulik hüdroisolatsioon, siis paari aastaga peaks maja hakkama vajuma,” rääkis Kiviste.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688