26. jaanuar 2007

Arakas saatis Luigele ähvarduse

SL Õhtulehe andmetel saatis meediaärimees Hans H Luige lähikondsete majade ründamises kahtlustatavana kinni peetud Imre Arakas mullu ärimehele SMSiga ähvarduse.

Samuti on viidatud, et Imre Arakas on seotud kinnisvaramahhinatsioonidega Viimsi vallas, kus Hans H Luigel olevat samalaadsed ärihuvid.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Steven-Hristo Evestus ei kinnitanud ega lükanud ümber ühtki ärimees Hans H Luige lähedaste ja tuttavatega seotud süütamiste motiivi.

Ta märkis vaid, et esialgsetel andmetel ei saa süütamisi siduda Luigele kuuluva kinnisvarafirma Laferme tegevusega.

Keskkriminaalpolitsei pidas üleeile kinni kuus meest, keda kahtlustatakse Luige lähedaste eluasemete ründamises Tallinnas ja Harjumaal. Meeste hulgas on ka allilma liidriteks peetavad Assar Paulus ja Imre Arakas.

Keskkriminaalpolitsei pidas Tallinnas ja Harjumaal kahtlustatavatena kinni Rünno Kristjuhani (s 1966), Jaak Tuuksami (s 1964), Marek Võrgu, endise nimega Tuvike (s 1972), Imre Arakase (s 1958), Rünno Lingi (s 1972) ja Assar Pauluse (s 1962).

Mehi kahtlustatakse möödunud aasta 27. novembri öösel Tallinnas ja Harjumaal süütepudelite viskamises Tallinnas ja Murastes asuvate eluruumide akendesse.

Kurjategija ründas lõhkeainepudeliga kahte Hans H Luige lähedase kodu: ämm Aleksandra Mõtsari maja ja nõunik Tiit Maidre korterit. Viimane sai ränki põletushaavu ning viibis eile raskes seisundis haiglas. Samal ööl toimus kolmaski rünnak. Murastes visati ühe maja aknasse süütepomm, elanikud kustutasid selle omal jõul.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688