• 17.01.07, 12:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Järgmisel nädalal kaevatakse osa Vabaduse väljakust üles

Vabaduse väljaku rekonstrueerimise oluliseks eeltööks on proovikaevamiste läbiviimine, mille tulemuste põhjal loodetakse saada ülevaade rekonstrueerimistöödega kaasnevatest võimalikest probleemidest, teatas Tallinna pressiteenistus.
„Vabaduse väljaku komisjoni töökoosolekul otsustati alustada proovikaevamisi Vabaduse väljakul juba enne Vabariigi aastapäeva,” ütles Tallinna linnapea Jüri Ratas tänasel linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil. „Täpse koha, kus proovikaevamisi alustada, paneme paika 23. jaanuaril Tallinna Kultuuriväärtuste ameti Muinsuskaitse osakonna soovitusi arvestades,” lisas Ratas.
Muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Duboviku sõnul tehakse esimesteks proovikaevamisteks kuni nelja meetri sügavune kolme meetrise küljepikkusega auk.
„Sõltuvalt proovikaevamiste tulemustest saab jätkata Vabaduse väljaku rekonstrueerimistööde projekteerimist,” lisas Dubovik.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.12.25, 10:38
Tammer 30: Eesti väiketootjast Skandinaavia tööstuse usaldusväärseks partneriks
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele