Maavahetustehingute asjus ligi kaks kuud
vahi all viibinud ärimees Tarmo Pedjasaar kinnitab, et uurija pakkus koostöö
eest võimalust pääseda kriminaalmenetlusest puhta lehena.
"Esimene lubadus oli selline: te kaote sellest kriminaalasjast üldse - teie nimi ei jookse kuskilt läbi ja teiega poleks meil nagu üldse pistmist olnud," rääkis Pedjasaar talle kaitsepolitsei uurija tehtud esimesest pakkumisest, kirjutas Eesti Päevaleht.
Kui vahistatute, lisaks Pedjasaarele ka maa-ameti eksjuhi Kalev Kanguri, ärimeeste Einar Vettuse ja Tullio Libliku, nimed olid avalikkusele teada, muutis uurija pakkumist.
"Siis oli kõigile selline pakkumine, et kes esimesena kirjutama hakkab, läheb õhtuse bussiga koju," lisas Pedjasaar.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ei prokuratuur ega kaitsepolitsei nõustu väidetega, nagu oleks maatehingute uurimiseks algatatud kriminaalmenetluse jooksul tehtud vahistatutele eri "pakkumisi" või neid oleks üritatud üle kuulata ilma advokaadi juuresolekuta.
Seotud lood
Veetrasside ja -seadmete paigaldusel ei sõltu tulemus ainult materjalidest, vaid ka sellest, kuidas neid päris tööolukordades kasutatakse. Kui erinevad süsteemid ja tootjad objektil kokku saavad, tekivad sageli nüansid, mida standardlahendused ei kata. Sellele vastuseks on terviklahendus, mis ühendab materjalid, tehnilise toe ja praktilised koolitused, kus mängitakse läbi reaalseid tööolukordi.