Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kalleim lahing merevaate pärast
Pirita 26f asuva tornmaja elanik Piret
Ustav kardab, et Eesti Näituste uus üheteistkümne korrusega maja rikub ära tema
kauni merevaate ja tekitab parkimisprobleeme. Ta pöördub kohtusse.
Eesti Näituste omaniku Igor Pihela sõnul on juba kerkiva maja ehitusmaksumus 125 miljonit krooni. Seda arvestades on kohtuasja puhul tegemist ühe Eesti kalleima lahinguga merevaate pärast, kirjutas Eesti Ekspress.
Oktoobris sai Ustav võidu Riigikohtus, kes tühistas detailplaneeringu. Möödunud nädalal kaotas ta aga Tallinna Ringkonnakohtus, kes ei tühistanud ehitusluba.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ustav kuulutas, et linnavalitsus eiras head tava, kui andis välja ehitusloa, teades samal ajal vaidlusest detailplaneeringu üle.
Skanska hoiatas, et ehitamise viibimine tooks kaasa ulatuslikke leppetrahve ja saamata jäänud tulu. Novembri alguse seisuga oli uude majja müüdud kortereid ligi 38 miljoni krooni eest.
Kujutage ette ehitusplatsi, kus töötab korraga tuhandeid spetsialiste. Siin paigaldatakse seadmeid, rajatakse kaabeldusi, paigaldatakse ventilatsiooni ja monteeritakse torustikke. Tööalad muutuvad pidevalt, ehitustehnika võtab ruumi ning ligipääs vajalikele piirkondadele võib olla piiratud. Lisame siia veel kilomeetreid torustikke, sadu keevisliiteid ja range tähtaja objekti käivitamiseks.