6. november 2006
Jaga lugu:

Maaklerid ja hindajad liitusid Eesti Elamumessidega

Eesti kinnisvaramaaklerite ja hindajate erialaliidud otsustasid liituda Eesti Elamumesside organisatsiooniga, et hakata Eestis korraldama elamumesse, kus igal aastal kerkib ühte Eesti valda või linna 30-60 elamuga terviklik elukeskkond, mille kodude uksed jäävad külalistele avatuks terve messikuu jooksul keset suve, teatas MTÜ Eesti Elamumessid.

“Usun, et kodude rajamise buumi jätkub Eestis veel kahekümneks aastaks, aga kodu soetajad on juba muutunud valivamaks ja üha olulisema tähtsusega on arendajate, vahendajate ja ehitajate usaldusväärsus ning hea maine. Sellepärast on hindajate seisukohalt oluline osaleda kvaliteetarhitektuuri ja uuenduslikke insenertehnilisi lahendusi soosivas projektis nagu seda on elamumesside korraldamine,” selgitas Eesti Elamumessidega liitumist Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu juhatuse esimees Tambet Tiits.

MTÜ Eesti Elamumessid organisatsioon laienes Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja ja Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu näol, kui reedel, 3. novembril allkirjastati Reval Hotel Olümpias kootöölepe elamumesside turule toomiseks Eestis. Koostööleppele kirjutas alla ka Eesti Kinnisvaraarenduse ja Ehitusjärelevalve Liit, kes on ühtlasi MTÜ Eesti Elamumessid asutajaliige.

Esimene elamumess Eestis toimub 2009. aastal Pärnus. Elamumessi korraldamiseks Pärnus sõlmisid Pärnu Linnavalitsus ja MTÜ Eesti Elamumessid lepingu 7. septembril 2006.

Elamumesside korraldajad leidsid, et kui Pärnu elamumess õnnestub, on põhjust muuta elamumesside korraldamine Eestis iga-aastaseks ettevõtmiseks.

Pärnu elamumessiala detailplaneeringu eskiisi järgi on Pärnu jõe äärde kerkimas lasteaia, kauni haljastuse ning korralike teedega terviklik elurajoon. Messialale on plaanis rajada 16 eramut, 6 ridamaja ja 8 korterelamut. Pärnu elamumessiala detailplaneering peaks valmima 2007. aasta märtsiks. Pärnu messiala jagatakse kruntideks 2007. aasta kevadel. Elamumessi kruntide müümine toimub läbi arhitektuurivõistluse.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee