Kolm aastat kestnud otsingute järel leidis
haridus- ja teadusminister Mailis Reps endale meelepärase rikkumata maakodu
Märjamaa valla Kohatu Männiku külas, kirjutab Nädaline.
Reps kolis majja sisse juuni keskpaigas. 35hektariline, üle 70aastase matsaga talu, kus rehielamu köögis on veel muldpõrand, maksis poolteist miljonit krooni. Talukompleksi kuuluvad veel ait, laut, sepikoda jne.
Repsi jaoks oli kõige olulisem, et talu oleks ehtne ning nad plaanivad seda ka eestiaegset stiili säilitades restaureerida. Lisatingimus oli, et maakodu oleks Tallinna lähedal, sest väikesed lapsed väsivad autos kiiresti, ja seitse tundi autoroolis ei ole puhkus.
Kuna linna on ainult poole tunni tee, siis võib tulevikus talust saada Repside püsielukoht.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kuressaarde rajatud kaasaegse padelihalli projekteerimisel pöörati erilist tähelepanu ruumi akustikale, et vältida suurtele spordiruumidele omast kaja ja müra. Lahenduseks valiti Ruukki perforeeritud akustiline kandev katuslae profiil Acub, millesse on heli neeldumine juba sisse integreeritud. Praktika näitab, et läbimõeldud akustika parandab oluliselt nii kasutusmugavust kui ka hoone üldist kvaliteeti.