Autor: Fortal • 21. september 2023

Rasketehnika täisteenusrent – 10 põhjust ehitusfirma efektiivsemaks majandamiseks

Jagamismajandus on hoo sisse saanud ning ka ehitussektori ettevõtete seas puhuvad selles vallas uued tuuled.

Rasketehnika täisteenusrendi kasutamine tänases turuolukorras on igati õigustatud kaasaaegse ning optimeeritud ettevõtte tegevus,” ütleb Fortali tegevjuht Raigo Sepp. Ta lisab, et see võimaldab rasketehnikat kasutada ilma suurte investeeringuteta vajaduspõhiselt ning samas tagada selle tõrgeteta töö ja hoolduse.

Vaatame lähemalt 10 aspekti, kuidas rasketehnika täisteenusrent muudab ehitusettevõtete elu lihtsamaks, efektiivsemaks ja mugavamaks.

1. Väiksema algkapitali vajadus

Üks suurimaid eeliseid rasketehnika täisteenusrendi kasutamisel on see, et kalli ja kõrgete ülalpidamiskuludega rasketehnika jaoks ei ole enam vaja rohkelt algkapitali ega siduda end pikaajaliste kohustuste, kõikuvate euriboride või masinate vahetuste ning sellega seonduvate aja ja raha kaotustega. Rendi vajaduspõhiselt sellist masinat, mida sul objektil parasjagu vaja on.

2. Lihtne eelarvestamine

Täisteenusrendi perioodi tasu on stabiilne ja etteaimatav, mis võimaldab näiteks ehituse eelarvestajatel projekti eelarvet kasumlikumalt planeerida. Ei pea muretsema ootamatute remondi- või tehnika kulumisest tingitud väljaminekute pärast, sest kõige selle eest vastutab rendileandja.

3. Tipptasemel tehnika

Masinapargi tihe uuendamine ei ole paljudele ehitusettevõtetele majanduslikult otstarbekas, kuna masinad kaotavad hinnas juba esindusest välja sõites. Rääkimata lisaseadmetest, mida vaid mõni kord aastas spetsiifiliste tööde jaoks kasutatakse. Rendileandja jaoks on tipptasemel tehnika ja spetsiifiliste lisaseadmete soetamine aga hädavajalik. Olgu selleks masinate määrimiseks kasutatav keskmäärdesüsteemi ning mastileevendi või kännupuuri ja eriotstarbeliste järelhaagiste olemasolu.

4. Hooldus ja remont

Täisteenusrendi pakkuja vastutab rasketehnika korralise hoolduse ja vajadusel remondi eest ning seda ilma rendilevõtja töid katkestamata. Oleme võimelised hooldustöid teostama mobiilselt üle eesti ja vajadusel ka suurema rikke korral masinaid operatiivselt asendama. Kasutades masinatel keskmäärdesüsteemi ei pea sa muretsema ka rentimisperioodil igapäevase masinate määrimise eest. Kõik toimub automaatselt ning masinaoperaator saab efektiivsemalt keskenduda oma tööle.

5. Kiire ligipääs efektiivsele masinapargile

Väga hea täisteenusrendi partner uuendab oma masinaparki nii, et see tõstaks rendilevõtja tootlikkust ja konkurentsivõimet. Kujuta ette, et su igapäevane töö objektil nõuab pikemate vahemaade läbimist. 10-20 km/h sõitva masina asemel kasutate rendimasinat, mille kiirus on 30 km/h. Tööefektiivsus kasvab erinevaid distantse läbides 50-200%. Rääkimata muuhulgas ökonoomsematest mootoritest ehk vähenevast kütusekulust.

6. Riskide maandamine

Tehnika omamine võib kaasa tuua mitmesuguseid riske ja ootamatuid kulusid, sealhulgas masina amortisatsiooni, vargusi ja liiklusõnnetusi. Täisteenusrendi korral kanduvad need riskid teenusepakkujale, kes vastutab tehnika eest.

7. Garantii 24/7

Tõrgete tekkimisel garanteerib kindel partner 24h jooksul samaväärse masina transpordi sulle objektile. Olenemata sellest, kas tegemist on töö-, liiklusõnnetuse või kuriteoga. Sina oled arvestanud objekti õigeks tähtajaks valmis saada – koostööpartner peab olema valmis sind selles toetama.

8. Paindlikkus projektide vahel

Kui teie ettevõte tegeleb hooajalise või projektipõhise tööga, võimaldab täisteenusrendi kasutamine teil kohandada oma tehnikaparki vastavalt vajadusele. Saate rendile võtta rohkem või vähem tehnikat, vastavalt projektide arvule ning nende ulatusele.

9. Kindel partner

Rasketehnikaga seonduv on see, millega enamus ehitusettevõtteid ise hea meelega kokku ei puutu. Seetõttu on sobilik, et partner, kellega koostööd tehakse, oleks valmis sind ära kuulama ja pakkuma proaktiivselt välja lahendusi tekkivatele probleemidele.

10. Juhiga rent ning heakorra- ja kaeveteenused

Mõnikord ei piisa ainult masinast. Puudu on ka sobiv juht, keda vajaduspõhiselt objektile kutsuda. Siin tulebki mängu juhiga täisteenusrent, mille tulemusel pakub teenusepakkuja lisaks masinale ka keskmiselt +10 aastase kogemusega masinaoperaatoreid kvaliteetselt ja kiirelt töid teostama.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et rasketehnika täisteenusrent võimaldab nutikatel ettevõtetel nt. hangetel ja üldiselt teenuste pakkumistel olla paindlikum, efektiivsem ning kasumlikum. Kasutades tehnikat vastavalt töömahule ja vajadusele ning vähendades ettevõtte riske, säilitades samas kontrolli oma finantside üle. Praeguses majandusolukorras tuleb leida lahendusi, kuidas objektide omakulusid madalal hoida - rasketehnika täisteenusrent on üks viis, kuidas seda saavutada.

Fortal (seni tuntud kui RKM Team) on heakorra- ja kaeveteenuseid pakkuv ettevõte Harju- ja Tartumaal. Ettevõttel on oma masinapark ning kasutab töö teostamisel allhanget ja hooajalisi töötajaid.

Fortal numbrites:

• ~50 ühikut rasketehnikat;

• ~200 lisaseadet;

Pakutavad teenused:

rasketehnika täisteenusrent juhiga;

rasketehnika täisteenusrent juhita;

hooajaline heakorrateenus.

Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785