Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus • 9. august 2021

Tunduvalt kiirem värvimine ja kokkuhoitud aeg Wagner viimistlusseadmetega

Puidu immutamisel ja värvimisel on põhiliseks tööriistaks tavaliselt pintsel, mille abil saab vedelmaterjali puidu pooridesse sisse hõõruda, see tagab kauakestva ja püsiva lõpptulemuse. Suuremate pindade puhul on mõistlik kaaluda juba viimistlusseadmete kasutamist.

Seadmetega värvimine vähendab tunduvalt värvimisele kuluvat aega, näiteks ei ole vaja pintsli ja värvipurgiga redelitel turnida, vaid on võimalik mugavalt püstoli abil pinnad ühtlase kihiga katta. Esmakordse kihiga katmisel on soovitatav püstoliga pinnale kantud värvikiht üle pintseldada, et värv ikka sügavale puitu imenduks!

Kuidas valida värvile või õlile sobiva võimsusega seade ja sobiv düüs?

Pinna suurusest sõltuvalt aitavad Wagner spetsialistid leida sobiva võimsusega seadme ning vastavalt värvi paksusele või õlile ka sobiva düüsi. Düüsid on erineva avaga ja pihustuslaiusega. Värvimisseadmega saab kiirelt ja ühtlaselt katta soovitud puitpinnad immutuse, õli, värvi (sh. paksema fassaadivärvi) või puidukaitsevahendiga. Karl Bilder soovitab kasutada sama seadet, mida ka rentimiseks pakub: Wagner ProSpray 3.25 töökindlat õhuvaba värvimisseadet. ProSpray võimas kolbpump tagab konstantse ja ühtlase surve, mis on ideaalne värvi puitfassaadile kandmiseks.

Mugavad ja võimekad käsiseadmed pakuvad paindlikkust

Väiksemate puitpindade nagu puitaia ja aiamööbli õlitamiseks on sobilikud mugavad ja käepärased käsiseadmed. Wagner Flexio W590 käsiseade ei vaja kompressorit ning töötab sisseehitatud kompaktse ja võimsa X-boost turbiini jõul. Pihustatav vedelik käib 1300ml anumaga püstoli alla ning seega pole vaja muretseda voolikute ega muu pärast. Tänu oma suurele pihustusjõule suudab seade katta pinnad kiirelt ja kvaliteetselt ning seda on mugav käsitleda ükskõik millises asendis ja nurga all. Käsiseadmega saab just eriti hästi värvida ka kõige raskemini ligipääsetavaid kohti nagu nurgad, ääred, nurgatagused, põõsaste tagant, kappide seest jne.

ProSpray 3.25 on töökindel, vastupidav, õhuvaba värvimisseade. Seade käib elektrivõrku ja kasutab surve loomiseks kolbpumba tehnoloogiat, mis tagab materjali väiksema kulu, vaikse töö ja mootori kulumiskindluse. 15m ainevoolik annab piisava tööraadiuse masinaga opereerimiseks ning on survele hästi vastupidav. Töörõhku saab reguleerida saavutamaks ideaalse pinnakatvuse. Õhuvaba värvimispüstol Vector Pro ja HEA düüsi tehnoloogia võimaldavad töötada väiksema töösurvega, tagades sellega täpse ja ühtlase lõpptulemuse. Tootlikkus võimaldab katta umbkaudu 200-800m2 pinda päevas. Sobib lisaks siseseinte, fassaadide ja aedade värvimisele ka väikeste projektide teostamiseks, näiteks puitakende ja radiaatorite katmiseks.

Omadused:

• Õhuvaba värvimisseade

• Kolbpump tagab mootori pikema eluea

• Digitaalne juhtpaneel

• Innovatiivne HEA tehnoloogia

• Kuni 55% vähem pritsmeid maksimaalse survega

• Jäiga alumiiniumist imutoru võtab vedelikke otse taarast

• Kerge transportida ja liigutada ning ruumisäästlik

• Lihtne ja automaatne hooldusrežiim Sobilik kasutada: Vee- ja lahusti baasil tooted: lakid, peitsid, immutusõlid, akrüülvärvid, lateksvärvid, emulsioonvärvid, sünteetilistel vaikudel põhinevad värvid ja fassaadivärvid.

Flexio W590 on kompaktne ja käepärane käsiseade, millega saab lisaks sisevärvidele ka paksemaid fassaadivärve pihustada. Seade ei vaja kompressorit ega voolikuid ning töötab sisseehitatud kompaktse ja võimsa X-boost turbiini jõul. Pihustatav vedelik käib anumaga püstoli alla ning pole vaja muretseda voolikute ega muu pärast. Seadmel on reguleeritavad värvikogus, pihusti laius, surve võimsus ning kolm pihustusrežiimi (küljelt-küljele, üles-alla või hoopis ringjalt peenpihustusena. Komplektis on 2 püstolit ja 2 taarat (800ml ja 1300ml).

Omadused:

• FLEXiO tehnoloogia: Kvaliteetne lõpptulemus juba esimese kihiga, isegi lahjendamata materjalidega

• Patenteeritud otsik I-SPRAY tagab parima pihustamise ja suure viskoossustaluvuse isegi paksu värviga

• X-BOOST turbiin suure võimsuse ja töö kiiruse saavutamiseks

• Eraldatav püstol kiireks materjali vahetamiseks ja mugavaks puhastamiseks

• Kolm pihustusrežiimi (vertikaalne, horisontaalne, peenpihustus)

• Reguleeritav pihusti laius sobituma pinna ja detaili mõõtudega

• Reguleeritav pihusti surve ja läbilaskevõime, tagamaks sobiva värvi koguse ja surve ka detailsemaks täppistööks Sobilik kasutada: Lahustipõhised ja veepõhised seinavärvid, kruntvärvid, metallivärvid, fassaadivärvid, puidukaitsevahendid, õlid ja lakid.

Tooted saadaval Karl Bilder esindustest ja projektimüügist!

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785