Autor: Ehitusuudised • 29. märts 2021

Tulemas on WDBE veebiseminar: Kas me tõesti vajame ehituses ühtset suhtluskeelt?

31. märtsil algusega kell 14 toimub WDBE ehk The World of Digital Built Environment üritustesarja raames rahvusvaheline veebiseminar “Kas me tõesti vajame ehituses ühtset suhtluskeelt?”

Seminaril räägitakse sellest, et uute tehnoloogiate (tehisintellekt, VR/AR, XR, IoT ja hüperautomaatika) tegelike eeliste avamiseks peame esmalt süüvima alusandmetesse, mida need tehnoloogiad edukaks toimimiseks vajavad.

Samuti tuleb juttu sellest, miks ja kuidas peaks erinevatest allikatest pärit ehitatud keskkonna andmed nii masinate kui ka inimeste jaoks arusaadavaks tegema.

Seminari avab Gunnar Friborg, kes on Taani ehituse teabekeskuse Molio toote- ja standardiseerimisjuht ning tema ettekandele järgnevad WDBE rahvusvahelise kogukonna ekspertide ettekanded.

Moderaatoriks on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digiehituse valdkonna juht Jaan Saar, kes kommenteeris peateemana käsitletavat ehitusvaldkonna ühtse keele vajadust nii: „Kolm aastat tagasi alustasime Eestis ühtse ehituse klassifitseerimissüsteemi väljatöötamist ning täna oleme koos teiste riikidega juurutamas rahvusvahelist CCI süsteemi. See on osa ehituse ühisest keelest. Märtsi lõpus toimuv seminar aitab lahti mõtestada, mida see ühtne keel meile tegelikult annab ja miks see nii oluline on.“

Ühtse suhtluskeele vajadust rõhutas ka Digitaalehituse klastri juhatuse esimees Madis Avi: „Mida keerukamaks lähevad hooned ja nende juhtimiseks kasutatav tehnoloogia – seda rohkem on vaja meil ühist terminoloogiat. Uuringutest on ilmnenud, et põhilised probleemid koostöös on üksteisest arusaamise puudumine ja kommunikatsioon. Ühtne suhtluskeel kasvataks efektiivsust elukaare osapoolt vahel ning masinloetavate andmete abil saaks vähendada kommunikatsiooni mahtu ja minimaliseerida vigu. Seminarist tasub osa võtta, sest antud teemal võtavad sõnad väga olulised valdkonna eksperdid.“

Kogu seminari programm ning registreerimisvorm asub SIIN.

Seminar on tasuta.

WDBE sündmustesarja üldteema sel aastal on Unlocking urban supersensing.

Urban supersensing ehk elukeskkonna süvataju või süvatundlikkus aitab luua üle ehituse elukaare uusi tööriistu igapäevase töö parandamiseks. Süvataju baseerub intelligentsete tehnoloogiliste lahenduste uuenduslikul kasutamisel. Lisainfo WDBE 2021 kohta leiate siit.

WDBE´d korraldavad Soome poolt KiraHUB ning Eestist Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja Digitaalehituse klaster.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688