Arendajal kulub Tallinnas endiselt lubamatult palju aega ehitusloa ootamisele, näeb Perton Ehituse juht Marko Bäärs, kellel on võtta võrdlus Riiast.

- Perton Ehituse juht Marko Bäärs.
- Foto: Andres Laanem
Riias toimus ehitusloa menetluse protsess oluliselt kiiremini kui Tallinnas, selgitas ta saates “Eetris on ehitusuudised.”
„Kuigi trassivaldajatega tuli kooskõlastused eelnevalt teha, võttis kogu protsess aega alla kuu,“ tunnistas Bäärs, et see oli meeldivalt kiire tulemus. „Kui näiteks Tallinnas on arendajal käsil mitmekümnemiljoniline projekt, pangalt rahastus olemas ja ehitajad ootel, kuid kooskõlastuste etappides ilmub pidevalt uusi takistusi, siis võib see lihtsalt ootamine tekitada arendajale tõsist frustratsiooni.“
Tallinnas on probleem ametkondade koostöö raskused, uute nõuete lisandumine taotluse käigus ja ametnike ülekoormatus. Kuigi Tallinna linnajuhtimises on toimunud positiivseid muudatusi, ei ole need veel praktikas täies mahus realiseerunud. „Kogu organisatsioon peaks keskenduma sellele, kuidas asjad saaks tehtud, mitte sellele, miks midagi ei saa teha,“ rõhutas Bäärs, et ootamine ei peaks olema arendaja argipäev, kuid loodab, et lähiaastatel toimuvad muutused menetluste kiirendamises.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Siiski on Pertoni juhid kinnisvaraturu suhtes optimistlikud ja alustanud uue kaubamärgi all üürikinnisvara arendusprojekti Haabersti ja Mustamäe piiril. „Meie hinnangul on hetkel see turg täiesti väljakujunemisfaasis, et meie näeme, et selliseid hooneid, kus on üks nii-öelda professionaalne majaomanik, kes tegeleb kiiresti kliendi muredega ja kellelt saab oodatud kvaliteeti. Me näeme, et sellel turul on ruumi oluliselt kasvada terves Eestis," rääkis Bäärs.
Saates räägime ka, mis aitaks ehitusturgu hoogustada, kuhu liiguvad materjalide hinnad ja millised on renoveerimisturu perspektiivid.
Ehitusfirma juht: Riias saab ehitusloa kordades kiiremini kui Tallinnas
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.