Saate "Lavajutud" avaloona pakume kuulamiseks kogemuslugu Tallinna lennujaama parkimismaja projekteerimisest ja ehitusest.

- Tallinna lennujaama parkimismaja.
- Foto: Liis Treimann
Ligi 40 000 m2 parkimispinnaga hoone projekteeriti 3D-mudelis, kuhu peatöövõtja ja tellija lisasid hiljem tehnosüsteemide ja eriosade lahendused ning arhitektuurse osa mudeli. Räägib Infragate Eesti juhatuse liige Urmas Aaskivi.
Teises saateosas tuleb juttu sellest, et laserskaneerimise tehnoloogia võimaldab kiiret ja detailset ruumiliste seoste jäädvustamist. Ettekanne, mille teeb Tarvo Mill, annab ülevaate laserskaneerimise kasutamise võimalustest, piirangutest, aga ka eelistest ehituskonstruktsioonide mõõdistamisel.
Saade on salvestatud Ehituse tehnoloogiakonverentsil.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Lätis Ventspilsi lähedal asuv Stacija meditatsioonikeskus on hea näide sellest, et nutikaid valikuid tehes on võimalik ehitada ka nõukogudeaegse tellismaja varemetele tänapäevane hoone, mida hindavad kõrgelt nii ehituseksperdid kui hoone kasutajad.