• 19.08.24, 11:49

Majandustulemused: Ecobirch kaotas poole käibest ja kukkus kahjumisse

Peamiselt kasepuidust töötasapindu tootev ja Pärnumaal tegutsev Ecobirch kukkus 2023. aastal esimest korda viimasel kümnendil kahjumisse.
Ecobirch on üks suurimaid kasepuidust liimkilbi tootjaid mitte ainult Pärnumaal, vaid kogu maailmas..
  • Ecobirch on üks suurimaid kasepuidust liimkilbi tootjaid mitte ainult Pärnumaal, vaid kogu maailmas..
  • Foto: Veiko Tõkman
Ettevõtte aastaaruande järgi teeniti 2023. aastal 20,3 miljonit eurot müügitulu, mis on 50% vähem kui 2022. aastal. Kokkuvõttes lõpetati 2023. aasta 2,5 miljoni eurose kahjumiga, aasta varem oli tegevuskasum 6,8 miljonit eurot, selgub majandusaasta aruandest.
2002. aastal asutatud Ecobirch toodab peamiselt kasest liimpuitkilpe, toormena kasutatakse ka lepa ja männi saematerjali. Liimkilpide tootmiseks vajalikku saematerjali toodab ettevõte oma saeveskis. Ecobirch on maailmas üks suuremaid kasepuidust töötasapindade tootja.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.12.25, 10:38
Tammer 30: Eesti väiketootjast Skandinaavia tööstuse usaldusväärseks partneriks
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele