Gerli Ramler • 18 november 2016

Asfaldiaukude remondiks leiab kiire ja tõhuse lahenduse ehituskauplusest

Foto: Ergogen

Nii suuremate kui ka pisemate asfaldiaukude remondiks pole enam vaja tellida suurt autot kuuma asfaldiga, vaid otstarbekam, lihtsam ja kiirem on kasutada Eesti ettevõtte Ergoron OÜ valmistatud asfaldiparandussegu Bitumix.

„Bitumixi toodame alates tänavu augustist Eestis, varasemalt importisime seda. Tegemist on soodsa hinnaklassi, kuid kvaliteetse polümeerbituumenil baseeruva külma asfaldiparandusseguga, mida pakitakse 25 kg väikepakenditesse. Bitumixi müüme täna Eestis, Soomes ja Rootsis,“ tutvustab Ergoron OÜ juht Peeter Luur.

Bitumixi saab kasutada nii parandus- kui ka asfalteerimistöödeks ning põhimõtteliselt on sellega võimalik teha kõiki samu töid, mida kuuma asfaltbetooniga. Kasutamise otstarbekus sõltub paljudest faktoritest: näiteks aastaajast, sest talvel puudub võimalus kasutada kuuma asfaldit.

„Bitumix on parim lahendus ka siis, kui kuuma asfaldi tehas on piisavalt kaugel objektist ning kuuma asfaltbetooni pole võimalik vajalikku kohta transportida. Samuti on väikeste töömahtude korral kindlasti asfaldiparandussegu kasutamine soodsam, sest puudub vajadus raske- ja eritehnika järgi,“ loetleb Luur külma segu eeliseid.

Kindlasti on oluliseks eeliseks ka kiirus, kuna Bitumixi kasutamine on oluliselt kiirem traditsioonilistest meetoditest. Ergoron viis koos Nurgakivi saatega läbi katse, testides, kui kiiresti suudetakse remontida ära asfaldiauk talvisel keskpäeval suure liiklustihedusega Sõle tänaval. Remont tehti ära 30 sekundiga, jalakäijate foori rohelise tule ajal ilma autoliiklust häirimata!

Luur lisab, et Bitumix sobib igale professionaalse tegija objektile, olles samas ka kodukasutaja jaoks üks väheseid võimalusi teedel ja hoovis auke remontida või väiksemaid asfalteerimistöid teha. „Toode on kokkuvõttes suunatud kõigile, kellel on kokkupuudet asfaldiparanduse või kinnisvarahooldusega, nagu territooriumite ja teedeomanikuna korteriühistud, tootmishoonete ja parklaomanikud, ehitajad, eramuomanikud, teedeehitajad ja teehooldajad.

Kuigi Ergoron jõudis Bitumixi tootmiseni sel suvel, on see mõte neil olnud juba ettevõtte asustamisest peale. „Kuna taolise toote hinnast suhteliselt suure osa moodustab transport, suudame olla kohapeal tootes oluliselt efektiivsemad. Kuid kuna tegemist on eriteadmisi, seadmeid ja oskusi nõudva protsessiga, valisime hoolsalt vajaliku oskusteabega partnerit, et saaksime klientidele pakkuda meie kliimatingimustesse sobivat konkurentsivõimelise hinnaga kvaliteetset toodet,“ selgitab Luur.

Bitumixist saad lähemalt lugeda SIIT

www.asfalt.ee

Tema sõnul muudab Bitumixi tootmise Eestis eriliseks see, et asfaldiparandussegu tootmiseks kasutatakse spetsiaalselt selle jaoks väljatöötatud seadmeid, mitte kuuma asfaltbetooni tehast. Bitumixi muudabki eriliseks võimalus kiirelt ja efektiivselt väiksemaid asfalteerimistöid teha, ilma et peaks tellima aukude remondiks asfalteerimisbrigaadi. Piisab vaid käigust ehituskauplusesse.

Ergoron OÜ on tegutsenud viis aastat, ettevõtte põhilised tegevusalad on asfaldiparandusmaterjalide maaletoomine, tootmine ja müük, asfaldiparandus- ja asfalteerimistööd ning keskkonnaohutustoodete maaletoomine ja müük. Umbes 70% Ergoroni tegevusest moodustab materjalide müük, ülejäänud pakutav teenus.

Foto: Ergoron
Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785