(Sisuturundus) Ferel Ehitus tahab olla hea partner suurtele ehitusfirmadele

Ehitusfirma Ferel Ehitus OÜga samale omanikule kuu
Ehitusfirma Ferel Ehitus OÜga samale omanikule kuu

Kommunikatsioonisüsteemide paigaldamisele spetsialiseerunud Ferel Ehitus OÜ näeb oma tulevikku ettevõttena, mis teeb aktiivset koostööd suurte ehitusfirmadega riigihangete teostamisel, kasvatab väikeste sammudega käivet ning pakub oma meeskonnale turvatunnet stabiilse tööandja näol.

2006. aastal loodud Ferel Ehitus OÜ tegeles esimesed aastad põhiliselt üldehitusprojektidega, kuid viis aastat tagasi muutus nende jaoks aktuaalseks spetsialiseerumine kommunikatsioonide paigaldamisele. „Ka täna on turul olemas surve kommunikatsioonitööde teostamiseks ning eks oma osa sellel on muidugi Euroopa Liidu toetusrahadel, mis on seda turgu tublisti elavdanud. Nii ongi meie põhitegevuseks vee-, kanalisatsiooni-, sadeveetorustike, side ning gaasitrasside, pumplate ja puhastite rajamine ning maaparandussüsteemide ehitus,“ selgitab ettevõtte juhataja Timo Vackermann.

Ta lisab, et hetkel ja ka tulevikuperspektiivis on ettevõtte eesmärk pakkuda samas valdkonnas suurtele ehitusettevõtetele allhanget ning osaleda edukalt mahukamates riigihankeprojektides peatöövõtjate nagu Merko Ehitus Eesti, Merko Infra ja Lemmikäinen Eesti hea partnerina. Ferel Ehitus OÜ ise on liiga väike, et omavahenditega väga suuri  objekte teenindada, vaid pigem investeeriks firma vabu vahendeid uutesse seadmetesse, masinatesse ja töötajate koolitamisse.

„Samas on meil olemas nii teadmised, kogemused, oskused kui ka tahe teenindada suuri projekte. Meile sobib koostöö teiste ehitusettevõtete allhankena, sest plaanime jääda suurusjärku ca 25 töötajat. See on optimaalne arv, millega oleme suutelised tegelema suurte mahuobjektidena ning „võtmed-kätte“ kommunikatsioonilahendusi ehk projektist lõppfaasini,“ räägib Vachermann, lisades, et vajadusel on nad palganud teatud objekti tarbeks ka professionaalset lisatööjõudu.

Üle Eesti tegutsev Ferel Ehitus OÜ parim aasta käibe osas on tänaseni olnud aasta 2013, mil teenindati suurprojekti, mis tõstis ettevõtte 2012. aasta 800 000 euro suuruse käibe 2013. aastal 2,5 miljonile eurole. Igal aastal küll ettevõte juhi sõnul nii hästi ei pruugi minna, kuid samas on nüüd olemas konkreetsed arvud, mille poole püüelda.

Kuigi vee- ja gaasitorustike tehnoloogia ei ole viimase ligi 10 aasta jooksul oluliselt muutunud, tegeleb ettevõte ka oma töötajate teoreetilise ja praktilise koolitamisega, sest turg uueneb läbi uute materjalide, masinate ja tegijate. Ferel Ehituse personal on ehitusalase haridusega ning omab kõigiks kommunikatsioonitöödeks vastavaid litsentse.

Ferel Ehituse teenuste hulka kuuluvad veel võsa ja peenmetsa raie ning puude langetamine koos kändude juurimisega, kraavi süvendamine/kaevamine, kivikindlustusega truubiotsakute ehitamine, truupide puhastamine setetest, truubi otsakute korrigeerimine, kruuskatte ehitus, asfalt-freespurust teekatte ehitus, hüdrovasaratööd ning üldehituslikud tööd, sealhulgas hoonete ja rajatiste ehitamine.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed