Ehitusettevõtete jaoks on tegemist keerulise aastaga

Eestis tehtud ehitustööde maht jätkas esimeses kvartalis tugevat kasvu. Aastases võrdluses suurenes ehitusmaht 14%. Osaliselt oli selle taga eelmise aasta esimese kvartali madalam võrdlusbaas, kui ehitusmaht oli languses. Võrreldes 2019 aasta pandeemiaeelse ajaga oli ehitusmaht 18% suurem, kommenteerib statistikaameti andmeid Swedbanki ökonomist Marianna Rõbinskaja.
Uusarenduste pakkumine jätkas esimeses kvartalis langust.
  • Uusarenduste pakkumine jätkas esimeses kvartalis langust.
  • Foto: Liis Treimann
Ehitusmahu kasvu taga oli hoonete ehituse suurenemine. Hoonete ehitusmaht suurenes esimeses kvartalis pea 20% võrreldes aasta varasemaga. Rajatiste ehitusmaht aga langes 1,4%. Eesti ettevõtete välismaal tehtud ehitustööde maht oli esimeses kvartalis ligi 30% kõrgem võrreldes aastatagusega, moodustades 6% kogu ehitumahust. Osaliselt oli tegemist baasefektiga. Eelmisel aastal oli vastav osakaal 5% ning 2019. aastal 8%.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.04.26, 14:27
Tööstus seisakuid ei talu: uksed ja laadimissüsteemid määravad äris rohkem, kui esmapilgul paistab
Tööstus- ja logistikasektoris mõõdetakse edu sageli kiiruse ja efektiivsusega, kuid nende taga on ka detailid, millele kahjuks liiga harva mõeldakse. Märkama hakatakse neid alles siis, kui need ühel hetkel enam ei tööta. Üks katkine uks või tõrkuv laadimissüsteem võib aga peatada terve töövoo, tuues kaasa ajakulu ja korraliku rahalise kahju.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele