• 22.10.19, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Jahenev majanduskeskkond esitab ehitajaile väljakutse

Ehitussektoris on kindlasti näha turu jahtumise märke. Uute ettevõtete turule tulek on märgatavalt aeglustunud, turuosa hõivamine on uute tulijate jaoks keeruline. Sektoris tegutsevate töötajate arv on kahanenud, ent palgakulud suurenenud. Mitmed ehitusfirmad toovad kasumlikkuse vähenemise põhjusena esile just sisendkulude suurt kasvu ja oodatust suuremas ulatuses riskide realiseerumist lepingute täitmisel, kirjutab advokaadibüroo KPMG Law vandeadvokaat ja partner Kristiina Laarmaa.
Jahenev majanduskeskkond esitab ehitajaile väljakutse
  • Foto: Andras Kralla
Turuosa jaotus on aastaid püsinud stabiilsena. Turuliidritena jätkavad Nordecon ja Merko Ehitus, ligi poole turuosast on enda kätte haaranud TOP 10 ettevõtjad. Nii mõnigi käibe edetabeli eesotsas olev ettevõte maadleb kahjumiga, seejuures tuuakse tihti põhjusena mõne suurema ehitusprojekti ebaõnnestumine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 21.08.25, 09:00
Argo Luhaste: hilinemised ja lisakulud on sageli seotud geotehniliste oludega
Suurbritannias aastatel 1970–1994 läbiviidud ehitusuuringust, milles analüüsiti hilinemiste ja eelarve ületamiste põhjuseid, selgus, et 40% ootamatutest hilinemistest ja lisakuludest olid seotud geotehniliste oludega. Ehitaja vaates tõusetub küsimus: mis saab siis, kui tegelik kohapealne geotehniline olukord osutub arvatust keerulisemaks?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele