Hoonestamata maatükkidega tehti 2014 IV kvartalis maa-ameti andmetel 4144 tehingut. Tegemist on viimase kaheksa aasta rekordilise kvartaalse tehignute arvuga. Aastataguse ajaga võrreldes kerkis hoonestamata maa tehingute arv 18%.
Hoonestamata maa tehingute käive kerkis samal ajal 22% ja jõudis 110 miljoni euroni. See on viimase seitsme aasta rekordiline tulemus.
Hoonestatud maa tehingute arv oli samal ajal ehk 2014 IV kvartalis 1605 ja käive 230 miljonit eurot. Tehingute arvu aastane kasv oli 4,6% ja käibel 29%.
Hoonestamata maa tehingute väärtus (mln €, vasak telg) ja arv (parem telg)
Artikkel jätkub pärast reklaami
Hoonestatud maa tehingute väärtus (mln €, vasak telg) ja arv (parem telg)
Seotud lood
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.