Tõnu Toompark • 18 november 2014

Statistika: Laenukäibe kasv viib eluasemelaenude jäägi suurenemisele

Kõikide aegade madalaim uute eluasemelaenu intressimäär on jätkuvalt kasvatamas eluasemelaenude käivet. Laenukäibe kasv on tõususuunda pööranud ka eluasemelaenude jäägi.

Eesti Panga andmetel väljastati 2014 III kvartalis eluasemelaenusid 226 miljoni euro väärtuses. Seega on laenukäive aastatagusest 18% kõrgemal.

Eluasemelaenude käive on kasvanud isegi vaatamata asjaolule, et aastataguse ajaga võrreldes on elamispindade tehingutest valdavat osa moodustav korteritehingute arv languses. 2014 II ja III kvartalis vähenes Eesti suurimas ja kõige kallima ehk suurima käibe osakaaluga korterituru piirkonnas ehk Tallinnas korteritehingute arv vähenenud vastavalt 11 ja 9 protsenti.

Kasvav laenukäive on kiirenevas tempos asunud kasvatama eluasemelaenude jääki. 2014 III kvartali lõpuks oli eluasemelaenude jääk 6003 miljonit eurot, mis on aastatagusest 2,5% kõrgemal. See on viimase viie aasta kõige kiirem laenujäägi juurdekasv jäädes siiski kümnetes kordades maha 2003.-2006. aasta laenukäibe suurenemisest, mil inimeste laenukoormus suurenes mitme aasta vältel aastataguse ajaga võrreldes üle 50 protsendi.

Eluasemelaenude jääk ja käive kvartalite lõikes, mln €

 

                                                   REGISTREERU JUBA TÄNA

                                                             

                                                              LISAINFO SIIT

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785