Maa-ameti andmetel tehti Eestis 2013. aastal 52 122 kinnisvaratehingute. Tehingutest suurima osa ehk 60% tehingutest tegid Eesti residentidest eraisikud.
Heites pilgu statistikale näeme, et välismaalaste osakaal kinnisvaratehingutes müüjatena on 2010.-2012. aastate keskmise 9% pealt 2013. aastaks langenud 8% peale.
Tallinnas oli siiski välismaalastest kinnisvaramüüjate osakaal 2013. aastal sama suur kui aasta varem ehk 7%.
See tähendab, et Tallinnas suurenes välismaalasest kinnisvaramüüjate arv 2012. aasta 1491 inimese pealt 1586 inimesele. Eestis tervikuna aga olid vastavad näitajad 4273 ja 4408.
Pärnu linnas aga on välismaalastest kinnisvaramüüjate arv tempokalt suurenenud. 2011. aastal oli Pärnus 46 välismaalasest kinnisvaramüüjat, 2012. aastal 72 ja 2013. aastal juba 93. Ehk siis kahe aastaga välismaalastest kinnisvaramüüjate arv kahekordistus.
Maa-amet: kinnisvaratehingud müüjate järgi, tehingute arv
Maa-amet: kinnisvaratehingud müüjate järgi, kogupindala, hektarit
Maa-amet: kinnisvaratehingud müüjate järgi, koguväärtus, miljon €

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.08.26, 06:00
Milline on ehitusmaterjalide osa hoonete LEED sertifitseerimisel? Golden Gate’i kogemuslugu
Rohesertifikaat on Eestis kinnisvara arendamisel muutumas järjest olulisemaks ning uute hoonete puhul on LEED või BREEAM sertifikaat juba paljudele arendajatele ja investoritele iseenesestmõistetav eesmärk, kuigi tegemist ei ole seadusest tuleneva nõudega, vaid eestvedajateks on ambitsioonikad ja teadlikud kinnisvaraarendajad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele