Mapri juht: Arenda ettevõtet väljarände kiuste

Keegi ei loo erasektoris uusi töökohti selleks, et vähendada väljarännet. Iga ettevõtja ja ettevõte arendab oma äri nii nagu oskab ja suudab ning vastavalt sellele luuakse ka töökohti, kirjutab Mapri OÜ juhataja Priit Jaagant. 

Ettevõtjad saavad eelkõige ikka arendada ja edendada enda ettevõtet paremaks, tugevamaks, konkurentsivõimelisemaks jne. Siis muutub ka Eesti tervikuna tööjõuturul konkurentsivõimelisemaks. See on ilmselt nagu inimestegagi – mida parem inimese sa oled, seda paremaks muutub ka maailm sinu ümber. Muuta saab ikka ainult iseennast.

Kuidas häid töötajaid leida ja oma ettevõttes hoida, sellega tuleb tegeleda iga päev. Lisaks töötasule on kindlasti oluline, et töötajal on väga hea kontakt ja läbisaamine oma otsese juhiga. Et ta tunneb ennast meeskonna liikmena, kellega arvestatakse; et ta tunneb ennast kasuliku ja vajalikuna.

Meie ettevõttest näiteks pole viimase kolme aasta jooksul töötajaid selleks lahkunud, et minna tööle Soome. Ju on selle juures üheks põhjuseks ka usk, et praegune töökoht on kindel ning stabiilne sissetulek tagatud. On küll mõni juhus, kus Soomes tööl olnud inimene tuleb Eestisse tagasi, kuid need on üksikud erandid.

Oma tööpakkumistega konkureerime ikkagi Eestis. Kui aga tänasel päeval peaksime tegema Soomes töötavale inimesele pakkumise, mis ta tagasi koju tooks, siis seda on väga raske teha. Palgatasemete vahe on selleks liiga suur.

Osale arutelus

  • Priit Jaagant

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed