Enamus maakondades on korterite pakkumishinnad langenud

Eesti elamispindade pakkumishindade dünaamikat kajastav KV.EE indeks on samal tasemel, kus see oli ka aasta tagasi. Keskmine pakkumiseloleva elamispinna ruutmeeter maksab täna 805 €/m². Elamispindade pakkumiste arv on langenud aastataguselt 20 855 pakkumiselt tänaseks 20 202 pakkumiseni.

Elamispindadest valdava osa moodustavate korterite pakkumishinnad on Eestis tervikuna aastatagusega võrreldes 1% võrra tõusnud. Maakondade lõikes aga näeme, et tõusu taga on Harju, Tartu ja Järva maakonna pakkumiste hinnatõus. Kõikides ülejäänud maakondades on korterite pakkumishinnad langenud 1 kuni 11%.

Paralleelselt tehinguhindadele pilku heites näeme, et sealsed hinnamuutused on suuremad. Eestis tervikuna on korteritehingute keskmine hind aastaga 4% tõusnud. Hinnalangus on olnud kõigest kuues maakonnas.

Suurematest korterituru piirkondadest on korterite tehinguhinnad tõusnud Harjumaal (3%) ja langenud Tartumaal (-2%) ning Pärnumaakl (-4%).

Tehinguhindade ja pakkumishindade senine käitumine näitab, et tehinguhinnad lähenevad pakkumishindadele. Teisisõnu jääb portaalis KV.EE vähemaks oluliselt ülehinnatud pakkumisi, sest müüjad näevad, et mõistliku ajaga tehinguni jõudmiseks tuleb pakkumine ka mõistliku hinnaga välja pakkuda.

KV.EE indeks

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed