Eluasemelaenude intressimäär langes 2012. a. kvartali lõpuks 3,15 protsendi peale. Nii madalal oli intressimäär mõne kuu lõikes ainult 2005. aastal.
Ja kuigi intressimarginaalid on viimase aasta jooksul järjest kasvanud, siis langev euribor on aidanud lõplikul intressimääral väheneda.
Tänased analüütikute prognoosid lubavad madala euribori ja seeläbi madalate intressimäärade jätkumist.
Ettevõtetele laenatud laenude intressimäär oli 2012. a. I kvartali lõpus 4,17%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eluasemelaenu intressimäär, Euribor, laenumarginaal, %
Äriühingu laenude intressimäär ja euribor, %
Seotud lood
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.