• 07.09.10, 15:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Toompark: pakkumishinnad ikka kurvas languses

Eesti elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on endiselt kurvas languses - 7,8% madalamal tasemel kui aasta tagasi, kirjutab kinnisvaraspetsialist Tõnu Toompark blogis.
Tänase seisuga näitab indeks 61,4 punkti taset, mis on 7,8% võrra eelmisest aastast madalamal.
Absoluuthinnas on tänane portaali KV.EE keskmine pakkumine ruutmeetrihinnaga 12 616 krooni. Veel aasta tagasi oli keskmiseks elamispinna pakkumishinnaks 13 684 kr/m2.
Hinnaliikumiste kõrval on oluline, mis toimub pakkumiste arvuga.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Hetkel on portaalis KV.EE 19 612 elamispinna pakkumist. Aastataguse ajaga võrreldes on pakkumisi 5,6% rohkem. Samas on suurem pakkumiste juurdekasv toimunud viimase poole aasta jooksul.
Piirkondlikult on aastaga pakkumisi lisandunud suhteliselt vähem Tallinnas, kus korterite pakkumine on aastaga kasvanud 5%. Pärnu korteripakkumiste arv on sama ajaga suurenenud 26% ja Tartus 36%.
Majade pakkumiste arv on aastaga suurenenud korteripakkumistest enam. Eestis lisandus aastaga majade pakkumisi 20%. Tallinnas on majade pakkumisi juurde tulnud 29% võrra, Pärnus 26 ja Tartus 23%.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.12.25, 10:38
Tammer 30: Eesti väiketootjast Skandinaavia tööstuse usaldusväärseks partneriks
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele