Tehnikaülikool valib uut rektorit

Sel nädalal kogunes Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) uus kuratoorium, kes kuulutas välja 22. mail toimuvad TTÜ rektori valimised. Kuratooriumi esimeheks valiti Sandor Liive.

Kuratooriumisse kuuluvad veel aseesimeheks Ardo Kamratov ja liikmed Toomas Luman, Heiti Hääl, Rainer Kattel, Margus Lopp, Renno Veinthal, Andres Öpik, Mart Saarma, Anneli Heinsoo, Robert Kitt, .

„Kuratooriumi lähikuude kõige olulisemaks küsimuseks on uue rektori valimine. 2. märtsini saab esitada kandidaate, kellel on doktorikraad ning on valitud professoriks. Kandidaate saavad üles seada kõik,“ ütles Liive

TTÜ rektor valitakse ametisse viieks aastaks ja maksimaalselt kaheks järjestikuseks ametiajaks. Valimistel saab osaleda kandidaat, keda toetab vähemalt üks kuratooriumi liige. Kuratoorium valib rektori salajasel hääletusel kuratooriumi koosseisu 2/3-se häälteenamusega.

1918. aastal asutatud Tallinna Tehnikaülikool on tehnikahariduse ja -teaduse juhtiv ülikool Eestis ning vastutab inseneride ja tehnikateadlaste järelkasvu tagamise eest. Ülikoolis on 13 254 üliõpilast, 151 professorit ja 528 teadustöötajat. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed