8 aprill 2014

Estbuild 2104: Paroc tutvustas võimalusi energiasäästlikumaks renoveerimiseks 

Säästva ehituse arendamisele keskendunud Paroc esitles ehitusmessil Eesti Ehitab Estbuild 2014 energiasäästlike hoonete ehitamiseks või renoveerimiseks mõeldud uusi lahendusi ja tehnoloogiaid, kvaliteetseid soojustusmaterjale ning uusi meetodeid ehitusprotsesside korraldamiseks.

„Statistiliselt veedame 90 protsenti oma ajast siseruumides - tööl, kodus, poes jne. Seetõttu on väga oluline keskkond, kus me viibime. Ruumid peavad olema meie tervisele ohutud ja loomulikult peame end tundma seal ka mugavalt,“ kommenteeris Kalev Kõnn, Paroc Eesti juhatuse esimees.

„Ühed olulised tegurid õige keskkonna loomiseks ja inimeste hea enesetunde tagamiseks on kasutatud kvaliteetsed soojustus- ja viimistlusvahendid, mida ehitusmessil ka tutvustame. Veel esitleme messil eksperimentaalprojekti RenZero, mis peaks pakkuma huvi nii Eesti ehitajatele kui ka koduomanikele,“ lisas ta.

Sel aastal uuendab Paroc kogu krohvitavate välisseinte soojustustoodete gruppi. Toodangus on uued seinaplaadid PAROC Linio 10, PAROC Linio 15 ning PAROC Linio 80. Need plaadid ei põle, taluvad survet, on väga efektiivsed soojustakistusel ning neid saab kasutada renoveeritavate ja uute hoonete seinte soojustamiseks.

Paroc tuleb turule ka komplektse sarjaga PAROC Conci, mis tõstab hoone  energiasäästlikkust, lisades tuulekindlust ja parandab sisekliimat. Süsteem sisaldab nii materjale kui ka lahendusi hoone seinte ning katuste soojustamiseks.

Messil tutvustati ka projekti RenZero, kuhu Paroc on kogenud partnerina kaasatud. RenZero hõlmab endas näidis- ja eksperimentaalprojekte, mille käigus moderniseeriti Soomes vanad, sõjajärgsel ajal ehitatud elumajad kuni peaaegu null-energiaga hoonete tasemeni.

Autor: Ehitusuudised.ee toimetus

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785