25 jaanuar 2011

Sakreti käive Eestis oli mullu 3,2 miljonit eurot 

Eesti ühe suurima kuivsegude tootja Sakreti aastakäive oli mullu auditeerimata andmetel ligi 3,2 miljonit eurot (50 miljonit krooni).

2009. aastal oli Sakreti aasta müügitulu samas suurusjärgus (3,12 mln eurot ehk 48,83  mln krooni) ning ettevõtte kahjum oli 0,94 mln eurot (14,76 mln krooni).

Sakreti peadirektori Andris Vanagsi sõnul oli mullu töö Eesti turul maksimaalselt efektiivne ning Sakret säilitas 2009. aasta müügitaseme: „Väikesel määral muutus meie ekspordi osakaal -  kui 2009. aastal eksportisime 14 protsenti oma toodangust, siis mullu oli eksport 13 protsenti“.

Vanags mainis, et olulise panuse eelmise aasta edukatesse tulemustesse andis Sakreti koostöö tsemenditootjaga Cemex, mis sai alguse juba 2009. aastal.

„Tänu koostööle Cemexiga muutus Sakret Eesti kliendi jaoks atraktiivsemaks, nüüd saab kunde ühest kohast osta nii ehitussegusid kui ka tsement. Peale selle andis koostöö rohkem tööd ka Sakreti Eesti tehasele Mäos,“ mainis Vanags.  

Ehitusmaterjalide turu edaspidisest arengust rääkides mainis Vanags, et see sõltub suurel määral majade renoveerimise ja soojustamise programmidest ning riigi toest EL-i toetusfondidest rahastamise taotlemiseks.

Renoveerimine ja soojustamine oli üks peamistest teemadest, mida arutlesid mullu novembris ka Eesti ja Läti ehitusmaterjalide tootjad, Läti peaminister Valdis Dombrovskis ja Eesti majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kohtumisel Sakreti tehases Mäos.

“Ehitusmaterjalide tootmisharu kasv sõltub koduturu arengust ning meie hinnangul on soojusisolatsiooni programmid hetkel kõige olulisemad instrumendid ehitussektori elavdamiseks. Sellega on nõus ka Eesti majandusminister Juhan Parts, kes mainis peale kohtumist meie tehases eelmise aasta novembris, et näeb ehitusturu elavdamise võimalust vanade majade renoveerimisel ja soojustamisel. Balti riigid on unikaalsed tänu oma hoonetele. Asume Euroopa põhjaosas, kuid meil on EL-is halvim olukord majade soojusisolatsiooniga. Probleemile keskendumine ja sihipärane koostöö EL-i toetusfondidest rahastamise taotlemiseks peab olema valitsuse prioriteet ehitussektori turgutamiseks. Soojusisolatsiooni programmid on oluliseks osaks Eesti majandusaktiivsuse taastamisel ning peavad näitama teed edaspidisteks „rohelisteks“ investeeringuteks,“ rääkis Vanags.

Sakreti brand loodi USAs 1936. aastal. Hetkel on Sakret Grupp maailma suurim ehituslike kuivsegude tootja, kel on kokku üle 60 frantsiisilepingu alusel töötava tehase.

Lätis avati Sakreti tehas 2004. aastal, 2007. aasta suvel alustas tööd Sakreti tehas Eestis, 2008. aasta suvel avati tehas Leedus.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785