Maru ehitab Koneskole tootmishoone

Konesko tegevjuht Mart-Järvo Hirtentreu.
Konesko tegevjuht Mart-Järvo Hirtentreu.

Elektrimootorite ja -seadmete valmistaja Konesko pani nurgakivi Türi-Allikule ehitatavale tõsteseadmete komponentide tehasele. Ehituse peatöövõtja on Maru Ehitus, mille juhtimisel valmis ka Konesko Põltsamaa tootmishoone.

10 miljonit maksev ja 50 inimesele tööd andev Türi-Alliku üksus valmib 2019. aasta kevadeks. Maru Ehitus sõlmis töövõtulepingu projekteerimise ja ehitustööde teostamiseks mai keskel.

Konesko tegevjuht Mart-Järvo Hirtentreu ütles, et uut tehast pani Koneskot ehitama toodangu mahu kasv, samuti soovib ettevõte tootmist märkimisväärselt kaasajastada. Automaatlahenduste kasutamine on vältimatu ja nii tulevad kasutusele täiesti uued seadmed, näiteks täisautomaatsed pingid ja robotladu, mis muudavad uue tehase meie tootmisüksustest kõige efektiivsemaks, ütles ta.

Tootmishoone ehitust alustati käesoleva aasta suvel, see valmib 2019. aasta märtsis ja seejärel alustatakse seadmete paigaldusega. Tehase pindala 5000 ruutmeetrit, sellele lisaks on Türi-Allikul juba tootmine 2900 ruutmeetrit.

Konesko on tõsteseadmete komponente valmistav ettevõtte, mille tootmisüksused asuvad Koerus, Põltsamaal, Türi-Allikul. 2019. aasta lõpuks antakse tööd 450 inimesele, lisaks annavad koostööpartnerid Eestis veel tööd umbes 200 inimesele.

Konesko 2018. aasta käibeprognoos on 63,5 miljonit eurot, 2019. aastaks prognoositakse 68 miljonit eurot.

Konesko on tõsteseadmete komponente valmistav ettevõtte, mille tootmisüksused asuvad Koerus, Põltsamaal ja Türi-Allikul. 2019. aasta lõpuks antakse tööd 450 inimesele, lisaks annavad koostööpartnerid Eestis veel tööd umbes 200 inimesele.

Konesko 2018. aasta käibeprognoos on 63,5 miljonit eurot, 2019. aastaks prognoositakse 68 miljonit eurot. 

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed