Volta Loftide põlengu põhjused jäävad saladuseks

7. juunil Tallinnas Tööstuse tänaval Volta Loftide arenduses toimunud lahtise leegiga põlengu põhjused jäävad ilmselt tuvastamata, kirjutas Delfi Ärileht.

"Põlengu põhjuste osas on tänaseks eksperdid selgelt ja üheselt väljendanud, et vaatamata jõupingutustele jääb põlegu põhjus antud juhul kahjuks tuvastamata," ütles Endoveri juhatuse liige Oliver Makko Ärilehele. Ta kinnitas, et tehtud on kõik võimalik, et tulekahju tekkimise põhjus teada saada, kuid paraku kindlat põlengu põhjust ekspertiis ei tuvasta.

"Õnnetuse päeval oli äärmiselt suur tuul, mida on näha ka õnnetusest meedias liikunud fotodelt. See põhjustas tule äärmiselt kiire leviku hoone katusel, mis omakord on raskendanud põlengu põhjuste väljaselgitamist," selgitas ta.

Augusti algusest saadik on hoones käimas täismahus taastamis- ja ehitustööd. Hoonest on välja lammutatud kõik õnnetuse läbi kahjustada saanud osad kuni kivimüürideni ja laepaneelideni. "Välja on lammutatud kõik kipsseinad ja aluspõrandad ning välja on vahetatud ka kõik kommunikatsioonid. Meie eesmärk on tagada ostjatele kõikidele kvaliteedinõuetele vastav hoone ning kompromisse me kvaliteedis ei tee," ütles Makko.

Loe pikemalt Ärilehest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed