Tartu Ülikooli Delta keskus jõuab nurgakivini

Sel neljapäeval asetatakse nurgakivi Tartu ülikooli Delta keskusele, mis asub Tartu kesklinnas Emajõe kaldal majandusteaduskonna endise õppehoone asukohas

Tartu Ülikooli Delta keskus koosneb õppe- ja teadushoonest ning ettevõtlusmajast. Õppe- ja teadushoone koondab endasse ülikooli infotehnoloogia, arvutiteaduse, arvutitehnika ja robootika, majandusteaduse ja ärinduse ning matemaatika ja statistika alase õppe- ja teadustöö. Ettevõtlusmaja eesmärk on tuua teaduspõhine ettevõtlus ülikoolile võimalikult lähedale ning luua võimalused erinevateks koostöövormideks.

Nurgakivi asetamisel peavad tervituskõned Tartu ülikooli rektor Toomas Asser, Tartu linnapea Urmas Klaas, arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo, majandusteaduskonna juhataja Maaja Vadi ning Rand ja Tuulberg AS juhatuse esimees Taivo Täht.

Tartu Ülikool sõlmis ehitusfirmadega Rand ja Tuulberg ning Ehitustrust lepingu uue õppe- ja teadushoone Delta ehitamiseks mullu detsembris. Hoone ehitus läheb maksma 28,4 miljonit eurot.

Hoone välis- ja siseseina kandvad osad on ette nähtud monteeritavatest raudbetoonpaneelidest, postid ja talad monteeritavast betoonist. Katus -ja vahelagede kandvaks osaks on valdavalt õõnespaneelid. Katusekatteks on kahekordne SBS. Arhitektuurse ilme annab hoonele fassaadi ees (ca 1m kaugusel ) olev metallribistik, mis koosneb kahest eri värvi vertikaalsetest ribidest – tumehall ja messing. Linnaruumis pakub fassaad erinevaid vaateid, moodustades lihtsa ja väärika terviku. Teisalt toimib ribistik ka suurte klaaspindade päikesekaitsena.

Hoone netopind on 23 240 ruutmeetrit ja selle arhitektuurilahenduse autor arhitektuuribüroo Arhitekt 11. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed