Tallinna Teed alustab Vana-Pirita teel rekonstrueerimist

Tallinna Teed alustab Tallinna Kommunaalameti tellimusel 10. juulil Vana-Pirita tee rekonstrueerimistöödega Lauluväljaku ja Maarjamäe ajaloomuuseumi vahelises lõigus.

Abilinnapea Tõnis Mölderi  sõnul rajatakse Vana-Pirita tee ehitustööde mahus 3,5m laiune ühesuunaline asfaltkattega sõidutee ja ühendusteede piirkondadesse Pirita teega 6-7m laiused kahesuunalised lõigud. „Kergliiklejaile rajatakse kolme meetri laiune asfaltkattega jalgrattatee ja kolme meetri laiune betoonkivikattega kõnnitee. Ajaloomuuseumi teenindamiseks ehitatakse 39 kohaline asfaltkattega parkla koos reisibusside peatumistaskuga ja rekonstrueeritakse ka Lauluväljaku Merevärava esine parkla,“ selgitas Mölder. 

Liiklusohutuse tagamiseks eraldatakse kergliiklejad ja mootorsõidukid teineteisest äärekivide ja haljasribadega. Vana-Pirita teele paigaldatakse LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradadele erivalgustus. Liikluse rahustamiseks rajatakse künnised. Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks paigaldatakse ülekäiguradadele braikivid.

Vana-Pirita tee rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas K-Projekt AS, Ajaloomuuseumi parkla projektdokumentatsiooni koostas Keskkonnaprojekt OÜ. Ehitustöid teostab Tallinna Teede AS. Ehitustööde lepinguline maksumus on ca 2,8 miljonit eurot.

Ehitustööde ajaks on tänav tavaliiklejatele suletud. Kohalikele elanikele ja ettevõtetele tagatakse juurdepääs. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on 19. november 2018.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed