Hiiumaa uue spordikeskuse kavandab Molumba

Hiiumaa spordikeskuse arhitektuurikonkursile laekunud 18 töö seast valiti parimaks ideekavand nimega Mardikas, mille autorid on Johan Tali, Karli Luik, Harri Kaplan, Mae Köömnemägi, Hawke Gihm ja Kirke Päss arhitektuuribüroost Molumba. Kavand võetakse aluseks Kärdlasse Põllu tänava äärde planeeritava 2,75 ha spordihoone ja jalgpallistaadioni rajamisel.

„Suurt rõõmu teeb, et huvi Hiiumaa spordikeskuse arhitektuurikonkursi vastu oli niivõrd suur. See omakorda tegi þürii töö keerukamaks, kuid vaieldamatult ka põnevaks,“ sõnas Hiiumaa vallavanem Reili Rand. „Julgen öelda, et hiidlastena saame endale kaasaegse ja funktsionaalse spordikeskuse. Nüüd, kui võidutöö on selgunud, täpsustame spordikeskuse rajamise eelarvet ja alustame konkreetsemaid läbirääkimisi kaasrahastajate leidmiseks. Seejärel juba alustame projekteerimisega.”

Eesti Arhitektide Liidu presidendi Katrin Koovi sõnul oli esikuuik, mille hulgast auhinnaliste kohtade valik tehti, väga tasavägine. Oluliseks kaalukeeleks sai kohalike toetuse olemasolu ja idee selgus. „Võidutöö tugevuseks oligi hästi selge ruumiline idee, kus staadioni poole avanev hoone on ümbrusega seotud efektse spordimaastiku abil peasissepääsu ees. Hoone kasuks rääkis veel lihtsus, kompaktsus ja puidu kasutamine välisviimistluses,“ lisas Koov.

Hiiumaa on seni ainuke maakond Eestis, kus puudub kaasaegne spordikeskus. Kavandi kohaselt hakkab Hiiumaa uue spordihoone suur saal mahutama kuni 500 pealtvaatajat ja sinna luuakse muuhulgas kergejõustiku, erinevate pallimängude, mudelismi, aeroobika, jõusaali jm spordialade harrastamise võimalused. Lisaks on hoonesse kavandatud ruumid noortekeskusele ja spordimajutusele (kuni 40 inimest). Hoone projekteerimine algab 2018. aasta teisel poolel.

Lõppenud arhitektuurikonkursil valiti auhinnalisele kohale kokku neli tööd, mille preemiate välja andmist toetab Eesti Kultuurkapital.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed