Tartu Ülikooli raamatukogu avab uksed

TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik.
TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik.

Tartu Ülikooli raamatukogu üle kivide ja kändude kulgenud renoveerimise esimene etapp on jõudnud lõpule ning homme avatakse maja lugejatele. Kuigi remont raamatukogus jätkub, saavad tudengid peagi uues keskkonnas kevadiseks eksamisessiooniks valmistuda.

„Seadsime endale eesmärgi, et üliõpilased peavad selle semestri lõpus saama raamatukogus õppida,“ rääkis TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik. „Vaatamata sellele, et kolmanda korruse lugemissaalide avamine jääb sügisesse, saame me juba nüüd pakkuda tudengitele õpikeskkonda: valminud on erineva suurusega grupitöö ruumid, lisaks oleme teisel korrusel sisustanud ruumid, kus saab lõputöid kirjutada ja eksamiteks valmistuda.“

Praeguseks on raamatukogus renoveeritud fuajee, esimene korrus koos hoidlatega ja teise korruse ruumid, remonditud on trepikojad ning paigaldatud uued liftid. Samuti on põhjaliku uuenduskuuri läbinud konverentsikeskus.

Raamatukogu avatakse esialgu vaid osaliselt, kõikide kogude lugejatele avamisega läheb veel aega. „Kõik raamatukogu töötajad tegelevad praegu igapäevaselt raamatute puhastamisega ja nende riiulitesse panekuga, aga kuna raamatuid on mitu miljonit, siis on see väga mahukas ja aeganõudev töö. Vabatahtlikud pakkusid meie töötajatele arvestatavat abi,“ sõnas Martin Hallik. „Püüame omalt poolt teha kõik, et meie kogud saaks võimalikult kiiresti avatud.“

Kolmanda korruse lugemissaalides ja keldrikorruse hoidlates remont jätkub. Praeguste plaanide kohaselt peaksid ehitustöid teostavad AS Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust lugemissaalide ja endise kinnise hoidla asemele valmiva avahoidla renoveerimise lõpetama käesoleva aasta sügissemestril. Hankelepingu lõpptähtaeg, milleks peavad valmis olema kõik maa-alused hoidlad, on 9. jaanuar 2019.

Tartu ülikooli raamatukogu renoveerimine algas 2016. aasta kevadel, külastajatele oleks raamatukogu pidanud avatama juba 2016. aasta sügisel. Töö pidi 6,7 miljoni euro eest tegema YIT Ehitus, kes ei suutnud ülikooli määratud tähtaegadest kinni pidada. Ülikool otsustas YITiga sõlmitud lepingu lõpetada.

Raamatukogu ehitustööde lõpetamise hankele laekus 4 pakkumist. Riigihanke võitis eelmisel suvel ühispakkujate ASi Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust 5,75 miljoni euro suurune pakkumine. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed