RKAS avaldas uued BIM-nõuded

RKAS-i BIM projektijuht Silver Ader.
RKAS-i BIM projektijuht Silver Ader.

Riigi Kinnisvara avaldas uued nõuded BIM projekteerimisele ja teostusmudeli koostamisele. Koostöös digitaalehituse klastri ja teiste valdkonna spetsialistidega koostatud mudelprojekteerimise nõuded kuuluvad komplekti "Tehnilised nõuded mitteeluhoonetele".

Uue juhendi ajendiks oli vajadus konkreetsemateks ja detailsemateks nõueteks, uute teemade (nt sisearhitektuur ja teostusmudel) täpsem defineerimine, IFC (BIM-i avatud standard) andmestandardiga parem seostamine, dubleerimiste kõrvaldamine ja loetavuse parandamine. Uued nõuded toetavad mudelite kasutusvõimaluste laienemist, suuremat projektide ülest standardiseeritust ning mudelite usaldusväärsuse kasvu. 

Uue BIM juhendi sisendiks kasutati USA, Singapuri, Norra ja Eesti BIM-teemalisi juhendeid ja standardeid. Uusi nõudeid tutvustab 19.aprillil rahvusvahelisel BIM konverentsil ’BIMsummit Estonia’ RKAS-i BIM projektijuht Silver Ader.

Esimesest RKAS-i mudelprojekteerimise juhendist  on möödas 10 aastat. Uus juhend on järjekorras neljas RKAS-i koostatud BIM juhend. Paralleelselt juhendite täiendamisega on tõusnud ka BIM mudelite kvaliteet, paranenud modelleerimise oskused ning tõusnud üldine teadlikkus mudelprojekteerimise kasulikkusest. Alates 2015. aastast tellib RKAS kõik uute hoonete projekteerimised kasutades BIM tehnoloogiat ja metoodikat.

Uued nõuded on kõigile tutvumiseks leitavad RKAS-i kodulehelt .

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

ASTEL EST OÜ otsib TEHASEJUHTI

M-Partner HR OÜ

05. juuni 2018

Q-HAUS BALTIC OÜ otsib PROJEKTIJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

31. mai 2018

Harmet otsib PEAINSENER

Harmet OÜ

07. juuni 2018

Ehituse erilehed