Energiasäästlike hoonete ehitamine on Eestis varases turujärgus

Rahvusarhiivi hoone Nora Tartus on ehitatud liginullenergiahoonena.
Rahvusarhiivi hoone Nora Tartus on ehitatud liginullenergiahoonena.

Vaid üksikud Eesti kinnisvaraarendajad on seni energiasäästlikke liginullenergiahooneid ehitanud ja üksikud plaanivad neid lähiaastatel ehitama hakata. Kinnisvaraarendajad hindavad oma ettevõtete valmisolekut liginullenergiahooneid ehitama hakata küll heaks, kuid leitakse, et nende rajamise suurimad takistused on turunõudluse puudumine, lõpptarbijate vähene teadlikkus energiatõhususe kohta ning energiasäästu saavutamiseks vajalike uute tehnoloogiate ja materjalide liiga kõrge maksumus, selgus Rait Riimi Estonian Business Schoolis valminud magistritööst.

Uurimistöö eesmärk oli selgitada välja, milline on Eesti kinnisvaraarendajate valmisolek ehitada energiasäästlikke liginullenergiahooneid, et täita hoonete energiatõhususe kohta välja antud Euroopa Liidu direktiivis nr 2010/31/EL sätestatud nõudeid, mille kohaselt peavad 2020. aasta 31. detsembriks kõik uued hooned oma energiakasutuselt olema liginullenergiahooned. (Käesoleva aasta alguses

Täispikkuses näevad seda lugu tellijad

Loe esimesel kuul Ehitusuudiseid tutvumishinnaga 1 euro*

Automaatselt pikeneva Ehitusuudiste digitellimusega saate ligipääsu kogu tellijatele mõeldud sisule – kõikidele artiklitele, sh ehitusvaldkonna edetabelitele, erilehtedele ja ajakirjale Ehitaja.

* Prooviperioodi möödumisel rakendub Digitellija erihind 9.90 eurot kuus

Muude makseviiside kasutamiseks uurige lähemalt siit.

  • Rait Riim, kinnisvaraettevõtte Kapitel arendusprojektide projektijuht

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed