Kasvab noorte huvi ehituserialade vastu

Võrreldes 10 aasta taguse ajaga on noortel ülikoolis ja kutsekoolis aina populaarsemaks valikuks tehnika, tootmise ja ehitusega seotud erialad, kirjutas statistikaameti analüütik Marti Lillemägi ameti blogis.

Õppeinfosüsteemi EHIS andmetel õpib ülikoolis tehnika, tootmise ja ehitusega seotud erialad 19% kõigist kuni 26-aastastest üliõpilastest. Sellega erinevad nad märkimisväärselt vähemalt 27-aastastest üliõpilastest, kellest tehnika, tootmise ja ehituse valdkonna erialadel õpib vaid 13%.

Ka kutsehariduses on populaarseimad tehnika, tootmise ja ehitusega seotud erialad, mida õpib 43% kuni 26-aastastest kutsekooli õpilastest. Vähemalt 27-aastastest õpib neid erialasid kutsekoolis vaid 28%. Noortel on kutseõppes ka suur huvi teeninduserialade vastu.

2016/2017. õppeaastal oli Eestis 46 379 üliõpilast. Neist oli kuni 26-aastased 29 100 (63%). Kutseharidust omandas samal õppeaastal 25 025 õpilast, kelle hulgas oli kuni 26-aastaseid 17 487 (70%).

Noorte ehk kuni 26-aastaste osatähtsus õppijate koguhulgas on kümne aastaga vähenenud nii kõrg- kui ka kutsehariduses. Muutuse taga on ühelt poolt oluliselt kasvanud elukestva õppe roll ning teiselt poolt väiksem kutse- või kõrgkoolis käimiseks sobivas eas noorte arv.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed