Kes olid mullu edukaimad ehitusettevõtjad?

Mapri Ehitus juhataja Priit Jaagant.
Mapri Ehitus juhataja Priit Jaagant.

Aastaga kasvas ehitustettevõtjate TOPi edetabelisse reastatud 115 ettevõtte koondkäive 2,3%, olles kokku 1,78 miljardit eurot. Edetabelis osalenud ehitusfirmade ärikasum oli mullu kokku 70,5 miljonit eurot, vähenedes aastaga 14%.

Tabelis 2015. aastal saavutatud 45. kohalt esikohale tõusnud OÜ Mapri Ehitus juhataja Priit Jaaganti sõnul said möödudnud aasta eesmärgid täidetud ja tulemus hea. Turgu iseloomustas ehitussektori kiire kasv. 

Peatöövõtuga tegeleva Mapri Ehituse müügitulu oli 2016. aastal 43 400 136 eurot ja ärikasum 3 144 162 eurot.

"Õnneks olime turul juba piisavalt suured ja kogenud, et saime osaleda mitmetel suurtel ja huvitavatel hangetel, millest mõned ka võitsime," rääkis Jaagant Äripäeva väljaandele TOP100. Üks neist objektidest -- Balti jaama turg, sai pärjatud ka ettevõtlusauhindade konkursil parima arendusprojekti tiitliga. 

Jaagant nendib, et sel aastal käive võrreldes eelmise aastaga kasvab, aga kasumlikkus võiks olla parem. "Suurim mõjutaja on kiiresti kasvav ehitushind, mis vähendab pikemate projektide kasumlikkust." 

Tabelis teise koha saavutas  väiksemamahuliste ümberehituste ja remonditööde peatöövõtu teenust pakkuv OÜ Gustaf Tallinn. Ettevõtte müügitulu oli 8 185 900 eurot ja ärikasum 943 994 eurot. 2015. aastal ettevõtet tabelis ei olnud.

Kolmandale kohale jõudis 2015. aasta TOPis kuuendal kohal asunud AS Ehitustrust, mille müügitulu oli 36 675 009 eurot ja ärikasum 2 474 573 eurot. “Töökeskkond on oluline, meeskonna sisekliima on oluline, kuidas on töökultuur, kuidas suhtutakse inimestesse, kas peetakse sõna,” loetle settevõtte juhatuse esimees ja üks omanikest Kaido Somelar edu aluseks olnud aspekte. 

Suurima käibega oli edetabelis 31. kohal olev Nordecon AS, enim kasvatas käivet –  kolm korda – edetabelis 11. kohal olev KRC Ehitus OÜ. Suurima kasumi teenis edetabelis viiendal kohal olev Kodumaja AS, suurim kasumi kasv oli 67. kohal oleval Remet ASil.

Paarkümmend ettevõtet lõpetas mulluse aasta kahjumiga.

Vaata kogu edetabelit SIIT või erilehest Ehitus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed