Eviko ostis poole Sand Ehitusest

Saneerimisel ehitaja Riito partner Sand Ehitusest pool müüdi ehitusfirmale Eviko. Vangerduse põhjusena kahtlustatakse Sandi raskusi alltöövõtjate leidmisel.

Kurikuulsa Facio järeltulijaks nimetatud Riito, mis samuti võlgadesse vajus, alustas päästmisoperatsiooni selle aasta alguses. Kohus pidanuks Riito saneerimiskava kinnitama märtsi alguses, kuid tegi seda alles paar päeva enne jaanipäeva. Raskustes Riito on samal ajal koostööd teinud Sand Ehitusega, mille üks omanik on Riito eksjuht Erik Liiv.

Alates septembri lõpust kannab Sand Ehitus nime Eviko Ehitus. Pool firmast kuulub nüüd peatöövõtja Evikole, kirjutas Äripäev.

Peamiselt Lõuna-Eestile keskendunud Eviko omanik Kaimo Sepp möönas Sepp, et initsiatiiv ostuks saabus Sandilt.

Sepale oli ettepanek ahvatlev, sest Eviko plaanib oma esindusega laieneda Tallinnasse, kus on ehitusmaht suurem kui mujal Eestis. Siiani on Eviko Tallinna objekte juhtinud Tartu kontorist. 

„Arvan, et Sand tahtis Evikot endale ise – maine pärast. Arvatavasti ei ole neil alltöövõtjaid, üritavad siin sipelda kuidagi,“ ütles Äripäevale Riito võlausaldaja, alltöövõtja Seiger Baltic omanik Ville Sinivee.

1991. aastal asutatud Eviko on ehitanud erinevaid objekte Tartus, Tartumaal, Tallinnas, Pärnus, Valgas, Lõuna-Eestis, Kesk-Eestis, Ida-Virumaal ja mujal. Samuti on ettevõttel ehituskogemus Saksamaal ja Soomes.

Loe pikemalt Äripäevast.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed